Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Ossennije vizitõ

(romaan aastast 1997)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (5)

Autor on selles romaanis oskuslikult ühendanud fantasymaailma trilleriga tänapäeva Venemaast. Kuigi ma fantasyt oma lemmikzhanriks ei pea, meeldis mulle see raamat. Viis.

Ootamatult ilmuvad kuuele inimesele teisikud. See, milline teisik (Võim, Jõud, Armastus, Areng...) jääb verises võitluses võitjaks, määrab meie maailma tuleviku. Need teisikud on osalenud inimkonna ajaloos ka varem (näit. poliitik Hairetdinovi teisik oli varem Staliniks, ulmekirhanik Zarovi teisik eelmistel kordadel Giottoks ja Hitleriks jne.). Kuue paari omavahelisse võitlusse sekkub aga Pimeduse saadik, palgamõrtsukas hüüdnimega Korrektor. Algul on inimesed ja nende teisikud üsna sarnased, kuid hakkavad pikapeale üksteisest üha enam erinema. Peale põneva võitluse on haarav jälgida, kes kellega ajutisi liite loovad (näiteks liituvad Võim ja Jõud kohe algul omavahel). Meeldiv, et inimesed ei käitu oma teisikute kombel, neil on printsiibid, millest ei loobuta. Soovitan.
Teksti loeti vene keeles

Väga mõjuv raamta. Kuuele inimesele ilmuvad teisikud, kes on kuue põhijõu (Võim, Jõud, Areng, Armastus, Teadmised, Looming) esindajad. Ning kuus paari tegelasi (Külalised ja Prototüübid) alustavad võimuvõitlust, et määrata maailma tulevikku. Võitma peab üks. See võitlus ei ole esmakordne, erinevatel aegadel on olnud erinevad võitjad. Sellesse võitlusse sekkub ka Pimeduse esindaja. Kuigi algselt on Külalised nagu Prototüüpide koopiad (lisaks mõned erilised võimed), hakkavad nad peagi teineteisest erinema, ja erinev on ka käitumine.

Võitlus on väga huvitav - mõni aljanss, mis algul tundud võimatu, muutub äkki vägagi arusaadavaks, Prototüübid ei käitu sugugi alati Külaliste plaanide järgi. Nagu igal medalal on kaks külge nii ka jõududel on erinevad tahud ja Prototüübid tihti näevad (vähemalt osaliselt) ka varjatud külgi. Ja ka Prototüüpidel on suur mõju.

Veidi filosoofilisemat laadi uitmõtteid. Vahepeal mulle tundus, et puudu on väga oluline osapool - Taskaal. Kuid mingid jõud/suhted ühiskonnas in ikka domineerivad, kord Võim, kord Teadmised. Ja kui käib võimuvõitlus, on raske rääkida tasakaalust. Tasakaal tundub hoopis nagu üldisem kategooria, mis on seotud mitte ainult erinevate jõudude vahekorraga, vaid ka jõudude eneste eri külgede vahekorraga, Ja see taskaal on vist ikkagi varjatud kujul siin raamatus olemas, olgugi et tihtipeale häiritud. Aga kes määrab, kus see tasakaalupunkt peaks olema?

Raamat on põnev, kirjutatud väga heas keeles (kuldaväärt on näiteks Stalkeri moonutatud lause - kõigest üks sõna on ümber tõstetud - "Stchastje dlja vseh... i pust` ni odin obizhennyj ne ujdet...". Selline õnn tekitab hirmu). Igal juhul tasub lugeda.

Teksti loeti vene keeles

Mulle meeldis , et oli kirjeldatud 90-ndate venemaa elu. Aga samas oli ikkagi veits ulmet ka sees. Oli põnev.
Teksti loeti vene keeles

Tundus, või ma eksin aga literaatori looming meenutas kangesti autori enese kirjatükke. Kas oli Lukjanenko tegelenud vahepeal naljaviluks iseenda psühhoanalüüsiga kui esitas ettekannet literaatori loomingust või kuidas. Igatahes kutsus lugema.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: