Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko · Juli Burkin ·

Sevodnja, mama!

(romaan aastast 1997)

ajakirjapublikatsioon: «MiF: Molodjož i Fantastika» 1994; nr. 6
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Arheoloogide peres kasvavad kaks võsukest. Hooldavad usbekitarist ema kassikarja ning jagelevad omavahel vana-egiptuse keeles. Kohalik pereisa on kerge kiiksuga - otsib oma väljakaevamistelt iidsetel aegadel maandunud tulnukate säilmeid ja kosmoselaevu. Lõpuks leiabki yhe sellise. Kosmoselaeva nimelt. Vanast Egiptusest pärit kivirahnu seest.

Poisid, kes sellest salaja pealt kuulevad, põrutavad loomulikult otsemaid muuseumi, tolle rahnu juurde. Urgitsevad kivikooriku salapärase aparaadi ymbert lahti, ronivad sinne sisse ja hakkavad umbropsu kõikvõimalikele nuppudele vajutama..

Kohati pisut lapsik, kohati jabur, yldkokkuvõttes aga fantastiliselt armas ja lustakas lugu. Juba selle idee eest, et sfinksile palderjani pakkuda, minu poolt viis punkti!

Teksti loeti vene keeles

Antud romaan on hindamiseks üsna keeruline üksus. Ühelt poolt on tegu vist rohkem lasteromaaniga ning seega pole ma vist kõige õigemas eas sellise teksti hindamisel. Samas pole see ka üheselt lasteromaan, sest minu meelest oli siin ikka hulgaliselt selliseid käike, mida mõistab alles täiskasvanud ning teatavat elukogemust omav inimene.

Eelmine arvustaja on sisust juba kirjutanud ning rohkem siin rääkida ei soovigi. Ütleks vaid niipalju, et möllu ja jaburaid sekendusi ajas ja ruumis on siin rohkem kui enamustes tõsistas tekstides, samas teab headmeelt, et autorid pole naljategemisele ohvriks toonud maailma kirjeldamist ja jutustatavat lugu. Eelkõige on tegu siiski hoogsa ulmeromaaniga, mis muuhulgas on ka naljakas ja paroodiamaiguline.

Hindeks viis miinus, sest pole päris minu maitse, aga siiski viis, sest ka teisel lugemisel oli niisama hea kui esmakordselgi.

Romaan on ka wõrgus kättesaadav. Head lugemist!

Teksti loeti vene keeles

Loo sisust on siin juba kirjutatud, ei hakka uuesti ümber jutustama. Lõbus ja vahva lugu. Lausa viit siiski ei raatsi panna. Võib olla istub "Dnevnoj Dozor" liiga värskelt meeles, võib olla polnud lugemise ajal päris õige meeleolu (sest üldiselt mulle sedasorti lood vägagi meeldivad). Loen päris kindlasti veel üle, ja võib olla hinne ka muutub (ülespoole).
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: