Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Spossobnost spustit kurok

(jutt aastast 1991)

ajakirjapublikatsioon: «Sfinks» 1991; nr. 1
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
5
0
0
Keskmine hinne
3.167
Arvustused (6)

Kauges tulevikus on inimkond võõrandunud vägivallast. Galaktikas ringi seiklevatele kosmoselaevadele aga pannakse igaks juhuks kaasa CD, millelt on inimese ajju võimalik laadida kauge mineviku sõjakunstiga seotud informatsiooni ning oskusi. Juhtubki nii, et mingi mahajäänud planeedi kuritahtlikud valitsejad võtavad pantvangiks yhe uurimislaeva kaks meeskonnaliiget. Allesjäänud kosmonautidel ei jää muud yle, kui yks endi hulgast tolle CD abil hirmsaks sõjardiks moondada.Seniloetud Lukjanenko kirjatykkidest kaugelt kõige nigelam. Veelgi moraalitsevam kui "«L» - znatshit ljudi". Ja mis selle autori puhul eriti yllatab - ka teostus on selline.. lapsikuvõitu.
Teksti loeti vene keeles

Sisust on eelmine arvustaja rääkinud... sestap rõhun rohkem omaenda elamustele... Jutul on hea idee, teostus on vägagi keskpärane ning lõpp on haigutamapanevalt banaalne ja seebine!

Hinne olekski selline koondhinne. Idee eest raudne viis! Teostuse eest keskpärane neli ning selle abitu lõpu eest närune kolm... Jutt mõjus lugedes ja mõjub ka tagantjärele, kui selline kehvalt õmmeldud kaltsutekk.

Ei pea juttu küll teabmis saavutuseks, kuid huvilistel soovitan ta siiski läbi lugeda – autori idee, sellest kuidas panna paika sõjakaid vähemarenenud tsivilisatsioone... see idee mulle meeldis! Kindlasti pole see ka autori nõrgeim lugu!!! KLÕPSAKE!!!

Teksti loeti vene keeles

Muide, loos ei vallutanud mitte maalased planeeti, vaid tulnukad Maad, nähtuna tulnuka silme läbi.

Loo moraal oli nõme ja lõpp lollakas. Kuradi peltsebuliga välja ajamine on harva häid tulemusi andnud.
Võib-olla oleks pannud parema hinde, kui jutt oleks pikem olnud.

Teksti loeti vene keeles

Jah, eelmised arvustajad ongi tegelikult kõik olulise ära öelnud - idee hea, teostus enam-vähem ja lõpp ebalukjanenkolikult nõrk. Mind jäi selle lõpu juures kõige enam häirima seik, et reaalselt peaks tapahimu-oskust täispumbatud teadvus niivõrd võimsa enesesäilitamismehhanismi genereerima, et suitsiidile mõtlemisegi tõenäosus oleks pehmelt öeldes olematule lähenev.
Teksti loeti vene keeles

N6rk!!! Uskumatu, et selle käkerdise on kirjutanud Lukjanenko. Kahte ei pane, nii halb ta nyyd kah ei ole, aga loo n6rkusest annab tunnistust kasv6i see, et kunagi aastaid tagasi lugesin ma seda mingist venkude ajakirjast ja ei mäletanud syzheed ylse kui uuesti lugesin. Osa sellest läheb kindlasti hea aga paraku lyhiajalise mälu arvele, teine osa jällegi selle arvele, et lool t6epoolest mitte halligi öelda ei olnud.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: