Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Stekljannoje more

(romaan aastast 1996)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Kui sarja teine osa oli juba igati Lukjanenko tavapärasel tasemel, siis kolmas romaan kipub omadega jälle teistpidi rappa. Syzee ning karakterid kipuvad sogasteks kätte minema ja raamat ise selliseks.. uimasevõitu hallukaks.

Lõppkokkuvõtteks tervele sarjale: kuivõrd autor on kirjutanud arvestavas koguses märksa paremaid tekste, siis käesoleva triloogia asemel võiks soovitada pigem neid.

Teksti loeti vene keeles

Ei jää muud üle, kui nõustuda Avoga - kui triloogia teine osa on täiesti korralik kosmoseooper, siis kolmas osa läheb teistpidi rappa. Kui esimene osa oli väga sirgjooneline ja lihtsakoeline, siis kolmandas on raske sammu pidada järjest uute ideede ja tagamaadega ja lõpuks kipub järg lausa käest ära minema. Tundub, et ühte kosmose-seepi üritati liiga palju sisse toppida.

Ega üle kolme ei oskagi panna.

Teksti loeti vene keeles

Serzh on lõpuks ka oma printsessi vastutuarmastuse osaliseks saanud... elavad nüüd inkognito tühjal planeedil... ilmakärast ja Külvajate Templitest eemal.

Ei ole ka planeedil Somat neile rahulikku elu antud: noorpaari elamine tehakse maatasa ning Serzh peab varjuma mägedesse. Printsess Terri kaob. Pärast mõningast redutamist mägedes võtab Serzhiga ühendust Terri, kes justkui asjast midagi ei tea ning kes on hoopis Maal. Ka Serzh läheb Maale...

Elu tuleviku Maal on kah üsna pentsik... rodderlus on oma aja praktiliselt ära elanud, sest kõik rahulolematud on lahkunud värskeltkoloniseeritud maailmadesse ning Maale on jäänud vaid rahulolevad või siis oma mässu mõttetust taibanud endised rodderid. Maal püütakse Serzhi ka värvata Külvajate väkke, sest fangide tsivilisatsioon on kohe-kohe sõda alustamas...

Võikski öelda, et põhiliselt keskendub romaan fangide tsivilisatsioonile, selle olemuse mõistatusele ning inimeste galaktika ja fangide galaktika rahumeelse suhtlemise võimalikkusele/võimatusele. Ning kui fangidega saakski kokkuleppele, siis sekkub veel kolmas ning veel võimsam jõud...

Romaani on tõesti palju pandud... isegi arvustuse kirjutamine on üsna raske... ma nimelt kirjutan seda arvustust juba poolteist kuud ning ikka pole tulemusega rahul... kuid riputan üles, ehk siis paistavad puudused mulle omale rohkem silma.

Kindel on vaid see hindeks ei saa romaanile alla viie panna!

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: