Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Printsessa stoit smerti

(romaan aastast 1994)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Ylbevõitu olemisega, turske ja ohtrasti idamaiseid võitluskunste valdav noor pasatski päästab linnapargis grupi endasuguste kyysi langenud noorukese tytarlapse. Too osutub mingi veidravõitu rojalistliku elukorraldusega planeedi printsessiks. Noored kihluvad (ikka sealsamas pargis).

Umbes viis aastat hiljem ilmub printsess uuesti välja, kuna mingid pahalased on vahepeal tema planeedi ära vallutanud. Vägeva kõrgtehnoloogilise mõõgaga relvastunud kangelane sööstab syndmuskohale, lööb mättasse märkimisväärses koguses vastaseid ja päästab printsessi.

Võrdlemisi kesine lugu muidu fantastiliselt healt autorilt. Romaan on ilmselt orienteeritud nooremas või keskmises koolieas viibivale tarbijaskonnale. Kuivõrd mina sääraste hulka paraku enam ei kuulu, ei kerki ka hinne kolmest kõrgemaks.

Teksti loeti vene keeles

Üllatavalt sirgjooneline ja lihtsakoeline kosmoseooper. Peategelane (sihuke poolkriminaalne kahevõitluste meister) päästab öises pargis kamba endataoliste käest tüdruku, kes osutub (nagu hiljem selgub) mingi kauge planeedi printsessiks, kes on parasjagu peigmehe otsingul. Loomulikult kihlutakse kohapeal.

Viis aastat hiljem kutsub printsess peategelase endale appi, sest (nagu selgub, formaalne) peigmes osutub viimaseks lootuseks võidelda pahade vallutajatega. Kangelane teebki mis vaja - päästab printsessi ja planeedi, lüües mättasse hulga vaenlasi ja loomulikult võites kahevõitluses vaenlaste pealiku.

Nagu juba mainisin, üllatavalt sirgjooneline (õnneks ka küllalt lühike) lugu. Veidi päästab autori hea kirjutamisoskus ja samal aastal ilmunud järg (mis on märksa parem). Esimene kolm minult sellele autorile.

Teksti loeti vene keeles

Printsess on surma väärt!

Romaan mõjub esmapilgul vägagi lihtsalt, kuid lugedes avastad, et autor on asja pannud märksa rohkem, kui esmapilgul silma hakkab...

Lummab, et kui ameerika kosmoseooperis tegelane galaktikalistesse seiklustesse satub, siis satub ta sinna eelkõige seetõttu, et Maal oli ta elu tegevusvaene. Noh, Serzh elas küll elu, mis oli kõike muud kui tegevusetu... kas see küll seetõttu vähem nüri oli, kui keskmise jänki elu – see on juba hoopis teine jutt.

Serzh on sõdinud mitmeski kohas ning romaani tegevusajaks on temast saanud Alma-Ata mingi linnaosa «isa». Sergei on paras kaabakas, hoiab rajooni oma karmis rusikas, õpetab nolke kaklema ning õpib vahelduva eduga arstiks – kummaline segu, kuid sovetlikus ning postsovetlikus ühiskonnas üsnagi tavapärane.

Ma olen nii 80% kindel, et antud romaan on tegelikult vaidlus Edmond Hamiltoni romaaniga «The Star Kings». Kui ma muidu veel kahtlesin, siis kaabakate nimede sarnasus kallutas mind kindlalt selle teooria poole.

Edmond Hamilton käib sellise ehtjänkiliku pulptraditsiooni vaimus otsekui lepase reega... Sergei Lukjanenko toob ehtvenelikult sisse kohe kõikvõimalikud kahtlused ning tapab üsna kohe igasuguse lootuse, et lugejat võiks oodata miski muretu kosmosemuinasjutt. Edmond Hamiltonil võeti maalane kohe suure hurraaga vastu ning kogu õukond unustas hetkega, et tegu on pööbli esindajaga, Lukjanenko romaanis tuletavad kõik (nii sõbrad kui vaenlased) Serzhile pidevalt meelde, et ta on vaid mängulord planeedilt, mida pole...

Ei lahene Serzhil need asjad sugugi kergelt, tema võit on ühtlasi ka ta kaotus. Käesolev kosmoseooper on minuarust üsnagi eluline teos... kasvõi see Serzhi mõte, et tema kodumaal (planeet Maa, Nõukogude Liit ja selle järglased) kaheksateistkümneaastasele veel viina ei müüda, kuid relv tapmiseks antakse rahumeeli kätte!...

Pean tunnistama, et mulle see väga-väga lühike romaan meeldis... kontrolliks lugesin veel äsja enne arvustamist pooleteise tunniga uuesti läbi... ikka on hea! See minu pandud nõrk viis pole siin mingi protest, vaid mulle tõesti see romaan meeldib...

Armastus on elu väärt!

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023
mai 2023

Autorite sildid: