Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Laskovõje metštõ polunotši

(jutt aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.6
Arvustused (5)

Jätk, või õigemini "Ajastu ahistavates asjades" kaadritaha jäänud stseeni lahtikirjutus. Mäletate, kui Zhilin läks vanni sleggi proovima, siis Lan jäi oma sõbraga magama? Ja Strugatskite romaanis Zhilin oma sleggi-elamustest peaaegu ei räägi. Jutt algab, kui Lan hiilib vannituppa ja näeb nautlevat teadvusetut Zhilinit. Poiss on hirmsasti pettunud ja masenduses. Ta otsustab Zhilinit aidata ja helistab Pelbridge`ile... Ühesõnaga Lukjanenko kirjutas jutu, mis kasutab kõiki "Ajastu" võimalusi ja annab raamatu lõpuosale pisut teistuguse tähenduse. Slegg mõjub igaühele erinevalt!. Kurat, see on ikka väga hea lugu!
Teksti loeti vene keeles

Pisut äkilisem jah kui Strugatskite variant. Samas, nagu autor ise jutu eessõnas ytleb (kogumik "L" - znatshit ljudi), oli romaani algne lõpp Lukjanenko versioonile tegelikult üsna sarnane, enne kui nõukogude tsensuur sellest yle käis. Erilisse vaimustusse ma sellest Strugatskite raamatule kirjutatud alternatiivsest lõpust siiski sattuda ei suutnud. Võimalik et oleks pidanud romaani tervikuna eelnevalt uuesti üle lugema. Siis oleksid seosed originaali ja arvustatava jutu vahel kahtlemata eredamalt välja tulnud.
Teksti loeti vene keeles

Jällegi on mus`t ette jõutud ja jutu sisu kohta enam-vähem kõik ära öeldud.

Üldiselt arvasin, et see on "4" vääriline lugu... Lugesin (siit-sealt) selle arvustuse kirjutamise jaoks veelkord üle ja avastasin kerge üllatusega, et tee või tina, aga "viis" tuleb ära panna. Andreil on õigus - väga hea lugu. Eriti just lõpp. See lapselik-täiskasvanulik: eriti sinna magistraalile (Gobisse, ehitatakse teist juba paarkümmend aastat ja lõppu pole näha) minna just ei taha, aga kui muud üle ei jää...

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: