Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Vremennaja sueta

(lühiromaan aastast 1996)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
5
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (5)

Strugatskite "Ponedelniku" ja osalt ka "Troika" järg, sest Rääkiv Lutikas on nüüd E.Amperjani käsutuses. Kes pole "Esmaspäeva" lugenud, ei saa sellest mitte kolbigi aru. Ja kes on lugenud, võib hirmsasti pettuda. "Esmaspäev" koosneb kolmest osast - Lukjanenko järg oleks siis nagu neljas - üritatud kirjutada samade kaanonite, sama keelekasutuse ja sama struktuuriga. Selle oskusliku immiteerimise eest ta oma "nelja" saabki. Originaalile jääb kõvasti alla. Mis siis juhtub? Kornejev peatab Eluvee tarbeks Õnneratta; sellest tuleb suur segadus; Privalov üritab Kornejevit aidata ja satub Duublite pelgupaika, kus viimased oma võlukunsti püüavad arendada; Võbegallo kolistab ajamasinaga tulevikku ja tassib sealt igasugu nodi. Muuhulgas ka ühe laptopi ja mängitakse rõõmsalt DOOM`i. Privalovigi käib kujuteldavas tulevikus ning üsna realistlikus tulevikus... On näha, et SL kõvasti vaeva näinud aga pole ikkagi seda sära ja sädelust, mis vendade omas. Väga küsitava väärtusega on Jurkovski ja Bõkovi nö materialiseerimine 60-sse. Nalja ju saab. Veidi rohkem avatakse domovoi`de elu-olu. Aga üldiselt ootasin enamat. Pärast originaali briliantset finaali U-Janusest, A-Januseast, tagurpidi liikuvast ajast ja Tunguusi meteoriidist, oli tõepoolest raske ka midagi head järjeks kirjutada. Igasugune arendus olnuks langus, mida Lukjanenko ka veenvalt siinkohal tõestab.
Teksti loeti vene keeles

Teksti algus oli minuarust fantastiliselt hea. Isegi parem kui Strughatskitel - puudub tänapäevaks aegunud satiir ja lihtsalt head nalja on rohkem. Kuskilt poole pealt aga hakkas asi stiilist välja minema. See Võbegallo poolt "tulevikust" pihta pandud laptop aga jättis juba päris võõra maigu suhu. Kirjansduslikest alternatiivajalugudest läbi kulgeva Privalovi silme läbi antud ylevaade ulmekirjanduse arengust oli kah muidugi igati õpetlik, aga jälle - lihtsalt ei sobinud sellesse konkreetsesse juttu/maailma.
Teksti loeti vene keeles

Põhimõtteliselt nõus eelmiste arvustajatega - "Ponedelnikule" jääb lugu veidi alla - aga teiseltpoolt "Ponedelnik" on ka (minu meelest) Strugatskite üks tippteostest, ja seda samal tasemel jätkata tundub lihtsalt võimatu. Teiseks, see lugu on kirjutatud kogumikule "Vremja utshenikov", seega Lukjanenko oli end teadlikult pannud väga raskesse olukorda - tulemust võrreldakse ju Meistritega. Selle ülesandega sai autor väga hästi hakkama ja neli väärib igal juhul vähemalt plussi.
Teksti loeti vene keeles

1001. arvustus, ehk teise tuhande algus!

Sergei Lukjanenko on kirjutanud järje ja püüdliku stiliseeringu Strugatskite romaani «Esmaspäev algab laupäeval» tegelastega ja peaaegu ka sellessamas romaani maailmas toimuvana.

Kui stiliseering on asi üsna viieline, sest autor on suutnud minu meelest kuradima veenvalt kirjutada asjadest, mis toimusid kaks aastat enne tema sündi! Aga sellest tuleb ka asja põhiline miinus... autor kirjutab asjadest, mida ta teab vaid virtuaalsete mälestuste kaudu ning keerab tõesust taga ajades vindi lihtsalt üle... ehk seletab asju rohkem kui oleks vaja... ning lõbusa ja sageli pooltoonide ja tagumise plaaniga mängiva teksti asemel on meil püüdlikult iga pisematki detaili lahtiseletav rekonstruktsioon. Seesama püüdlikkuse häda vaevab ka sisu ennast...

Kokkuvõttev hinnang on, et Sergei Lukjanenko täitis kenasti endale võetud ülesande, aga ülesanne ise on selline, mille eest üle nelja ei saa. No ei ole võimalik (vist tõesti?) kirjutada adekvaatset järge Strugatskite kõige lõbusamale romaanile. Strugatskid isegi ei saanud sellega hakkama!

Teksti loeti vene keeles

Charlie Chaplin olla kunagi osalenud (loomulikult inkognito) Chaplinite konkursil ja, ei läinudki vanal nii väga kehvasti, sai isegi esimese 20 hulka...

Loo sisust on eespool piisavalt pajatatud ja jääbki üle vaid eelkõnelejate arvamusega nõustuda. Lukjanenko on hea kirjanik, lugu on hästi ja hoolikalt kirjutatud, aga paraku, "neli" on ka viimane piir, mida siit üldse välja pigistada.

Ei ole midagi tet`ä...

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: