Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Rünnak pilvede alla

(jutt aastast 2001)
http://algernon.ee/node/194

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2001; oktoober
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Algernon
Hinne
Hindajaid
0
3
1
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Piiridiviis kaotab inimestest asustamata planeedi atmosfääris lahinguraketi. See annab alust karta, et planeedil on kanda kinnitanud inimestele vaenulikud zoorid. Algab päästeoperatsioon. Selle koosseisu kuulub hädamaandunud raketi hävitamine, sest sellist tehnikat ei või ju vaenlasele jätta. Erinevalt paljudest Bergi juttudest operatsioon enam-vähem õnnestub. Tüüpiline Berg, s.t. keskpärane.
Skafandrid, mis lasevad läbi rõskust ja röövlooma hambaid, annavad hindele miinuse taha.
Teksti loeti eesti keeles

Kuna jutt käib zooridest, võib arvata, et loo tegevus toimub samas maailmas kus " Musta kaardiväe" omagi. Siiski on tegu puhtalt seiklusliku kosmoseooperi, mitte naturalistliku sõjalooga. Võin öelda sama, mis varasemates Bergi arvustuses-tüütu lugeda polnud, nii et " nelja" võib südamerahuga panna.
Teksti loeti eesti keeles

Enamasti muutuvad sellised kosmoselaevu ja sõjaväelasi täis kosmoseooperid mulle mingil hetkel arusaamatuks ja segaseks (nimed, auastmed, rühmade paigutused ja eesmärgid lähevad segi), kuid see oli mulle väga huvitav lugeda, ma suutsin kuni lõpuni teksti mõttega jälgida.

Plusspunkt kaisukarude eest. ^_^

Miinuspunkt "valkjate taimede" eest. Kaldun arvama, et planeedil kasvavad taimed oleksid olnud pigem punased või roosad, sest just seda värvi on näiteks kuni 200 meetri sügavusel kasvavate punavetikate värvus - selle värviga taimed suudavad elutseda väga vähese valgusega paikades.

Kaisukarude ja zooride seos jäi veidi segaseks. Alguses ma lootsin, et kaisukarud olidki zoorid, aga nüüd arvan, et hoopis see kombitsatega muna oli zoori.

Teksti loeti eesti keeles

Täitsa hea jutt. Proloog Bergi mahukamaks ja läbitöötamatuks jäänud romaanile "Must kaardivägi". Käimas on relvakonflik inimeste ja zooride vahel. Siin on juba selged jooned ja motiivid, mis Berg hiljem ka romaani sisse kirjutanud (zooride taktika, inimeste relvastus). Need kaisukarud meenutavad kangesti ewok`se Star Warsi kuuendast filmist. Täpselt sellised väiksed karumõmmid tulid sile ette.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: