Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Mikroob Altairilt

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1996; sügis - talv
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

  • Mardus
Hinne
Hindajaid
1
0
2
1
0
Keskmine hinne
3.25
Arvustused (4)

Ja jälle üks klassikaline kosmoselugu. Sedapuhku siis lendavad mingid sellid (kosmoselaevatäis rahvast) Altairi juurest uurimisretkelt mööda nullruumi sädelevat tühjust kodu poole ja üksaeg hakkavad nad seal mingisuguse laevapugenud tundmatu eluvormi ohvriks langema. Sellega peaks tegelikult vist kõik öeldud olema jutu sisu kohta. Eks mõelge ise, mis seal veel juhtuda võiks, kui säherdune pahaloomuline kasvaja laevas kolistab.
Talutav lugu oleks muidu, aga kuna igasugu viirusi muudkui igasugustes juttudes ja filmides juba isegi küllalt ette satub, on neist pisike tüdimus peal ka juba. Koopia teistest omataolistest, aga parem lugeda, kui neid LRB lühiõudukaid (Autokrati ebaõnn, Põõsad ja veel mõni). Aga kui lugemata jääb, pole ka midagi hullu.
Teksti loeti eesti keeles

Tundmatud eluvormid hakkavad tasapisi närvidele käima. Iseenesest pole mul nende vastu midagi, aga just nende ühetaolisus!!! Pagana pihta, tulnukvormide kirjeldamisel saaks ju tunduvalt rohkemat mitmekesisust kasutada! Ometigi on sellised eluvormid valdavalt haigusttekitavad või muidu pahad ning kangelaslikud inimesed peavad nendega ebavõrdsesse võitlusse asuma. Ja see on kõik. Nii on ka selle jutu juures.
Teksti loeti eesti keeles

Jutt oli sujuv ja jooksis hästi, kuid mingit sügavamat sisu pole sellest küll erilist mõtet otsida. Tegelikult võiks loole ette heita üheülbalisust, sest isegi sellisest kulunud ideest oleks saanud midagi märksa paremat.Ja loo lõpp oli tõesti väga mannetu. Sealt oleks saanud juttu edasi arendada, pinget üles kruvida ja rahvast ootamatu lahendusega raputada. Aga mida pole, seda pole ja sellepärast jääbki see ainult keskpäraseks kosmoseulmeks.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: