Kasutajainfo

Lew R. Berg

17.02.1968–27.04.2005

  • Eesti

Teosed

· Lew R. Berg ·

Teras ja tähevalgus

(jutt aastast 2001)

eesti keeles: antoloogia «Mardus: Juubeliväljaanne» 2001

Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
3
6
2
0
0
Keskmine hinne
4.091
Arvustused (11)

Põhjapanev kosmoseooper. Kahtlemata hästi kirjutatud ja läbimõeldud, ent mitte müstikafännide sihtgrupile. Ei leidu minu peas taolisele mehelik-tehnilisele ulmele orienteeritud ajupiirkonda. Loo "kohalejõudmiseks" tuleks ta vast paar korda uuesti läbi veerida... Ehk kunagi tulevikus, kui keegi peaks mu "täheterasega" nädalaks ajaks kongi sulgema. Loodetavasti nad ei tee seda...
Teksti loeti eesti keeles

Meenub vist ainult 1 lugu mida annaks selle jutuga vorrelda. Suurep`raseim kosmoseooper mida ma eestlase sulest olen lugenud. Tundub, et lugu ei saanud kaugeltki veel otsa. Ootan pikisilmi edasist. Ladus, haarav, professionaalne jutustusviis esitab lugu nii, et tekib tunne, mis oli siis kui ahmisin lapsena esimesi ulmeraamatid. Emotsionaalne tuli, kuid nii on.
Teksti loeti eesti keeles

Ilus kosmoseooper, kus rõhk pandud madinale. Omas zanris on tegu kõva tükiga, aga minu jaoks oli see võibolla liiga sirgejooneline. Samas aga paistab, et Bergil tulevad sellised tükid hästi välja, seega lasku aga samas vaimus edasi.
Teksti loeti eesti keeles

Kosmoseooperi teeb see heaks, et lugeja on valmis ühe hoobiga kaanest kaaneni silmi vedama ja lõpuks õhkama: "oi kui tore, nüüd ootan järge."
Ja kui põhirõhk on sündmustikul, siis on see ju loogiline, et enam kõigile ei meeldi. Mullegi mitte. Kui piisavalt paeluv ei ole, siis miks üldse end piinata ja lõpuni lugeda?br>Oleks ju tore, kui mingi mõte või huvitav idee sisse toodaks. See, et kuskil tundmatus Universumis on mingid Uued Tundmatud kosmoseapararaadid ei tohiks veel kõik olla. Sellest lihtsalt ei piisa.
Ehk siis: sisu rohkem, möla vähem.
Teksti loeti eesti keeles

Ysna kompetentne madin kosmoses ja v66ral planeedil. Ainuyksi madinast jääb paraku ääretult väheks. Taustsysteem praktiliselt puudub, loobitakse m6ningad vihjed mingite "iidsete" kohta ja mingi rassi kohta, kes "kah vist "iidsete" tehnikat kasutab". Sellest on m6istliku lyhijutu tegemiseks aga vähr, oi kui vähe. Siin on selgelt materjali raamatu jagu ja ehkki sel teemal on kirjutatud kyll ja veel ei tundu jutu aines sugugi kehvem olema kui suuremas osades neist. Realiseerimata v6imaluste eest peaks 6igupoolest "mitterahuldava" lajatama, kuid kuna kirjutatud oli ju hästi, siis on hinne siiski "hea". Noh nii avansiks.
Teksti loeti eesti keeles

Ma loen seda teksti nende Bergi tekstide seas, mida lugenud olen, üheks parimaks(parimaks jääb ikka Vaimudejõe viirastused). Kuigi müstika koht oli vägagi nõrk oli meeldiv seda kohata. Vihjed salapärasele rassile, mis on teistest arenenum, kuid mille kohta midagi ei teata. Kahjuks jäeti tõepoolest liiga vähe teavet selle kohta. Vihjed siin, vihjed seal - no tahaks rohkem, kui paari vihjet. Reeturi olemasolu oli omaette saladus, pärast soomukis toimunud tapatalgud aga vägagi ette aimatav, et teda juhtis kellegi teise tahe. Imo jäi ta pooleli just siis kui algas. Loodaks kunagi ka selle järge lugeda ...
Teksti loeti eesti keeles

Lühijuttudest kindlasti parim Bergi kosmoseooper. Lihtaslt suurepärased lahingukirjeldused. Kui hinde võtab maha see, et kui lihtsalt iga lehekülg tuli esile 3-5 uut 3 tähelise nimega tegelast, siis ei suutnud selles parima tahtmise juures orienteeruda.
Teksti loeti eesti keeles

Kadunud Berg oli selle jutustuse kallal kõvasti vaeva näinud. Paraku on välja kukkunud poolik lugu: ei ole sel õiget algust ja lõpp jääb ka päris parajalt õhku rippuma. Kes need siis oma ulmelise tehnikaga sealplaneedil susserdasid ja Kosmoseleegioniga madistasid? Autor vastust ei anna, kuid jääb selline mulje et tegu on mingi pikema asja sissejuhatuse või eellooga. See, nagu me kahjuks väga hästi teame, on vale mulje, Bergist järelejäänud materjali hulka "Terase ja tähevalguse" järge ei kuulunud...:(

Aga Berg oskas oma asja küll. Ega Eestis teist sellist militaarmadinat/kosmoseooperit teist õieti pähe kargagi. Harglal on selliseid asju, Veskimees punnitab ka kogu hingest aga Berg on selles vallas nagu hobune eesti rahvajutust kus sääseparv hobust maha tahtis võtta...

Veidike tüütuks vahepeal ju läks, nimed olid ka kangesti ühesugused, kolmetähelised, aga need on iluvead. Lugu on vinge.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: