Kasutajainfo

Kir Bulõtšov

18.10.1934-5.09.2003

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kir Bulõtšov ·

Pokazanija Oli N.

(jutt aastast 1988)

ajakirjapublikatsioon: «Znanije – sila» 1988; nr 10
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

p>Syngevõitu peaaegu-et-maailmalõpu lugu. Maailmas leiab aset kummaline looduslik fenomen - Tulukesed. Tulukesed sarnanevad statsionaarsete keravälkudega. Ja neid tekib pidevalt juurde. Kõikjale. Kuni neid on PALJU. Põlevad metsad, põllud, terved linnakvartalid. Veekogudesse sattunud Tulukesed aurustavad kolossaalsetes kogustes vett ning terve taveas kattub pilvedega. Sajab vihma. Inimesed ostavad kokku tikke ja soola. Ryystatakse poode. Välja kuulutatakse sõjaolukord. Valitseb nälg, epideemiad ja yleyldine apokalyptiline meeleolu.

Nagu juba öeldud on jutt mõnusa, syngevõitu feelinguga. Ainus mis hinde viie pealt alla tõmbab on (imo) pisut banalne lõpp.

Teksti loeti vene keeles

«Kui Jehoova nägi, et inimeste kurjus suur oli Maa peal ja kõik tema südame mõtete mõtlemised üsna kurjad igapäev, siis kahetses Jehoova, et ta inimese Maa peale oli teinud, ja ta süda tegi haiget. Ja Jehoova ütles: «Ma tahan inimese, kelle ma olen loonud, Maa pealt ära kaotada, niihästi inimesed kui lojused ja roomajad ja linnud, kes taeva all; sest ma kahetsen, et ma nad olen teinud.»» (1. Moos. 6:5-7.)

Niisiis on Maa peal tuhandeid tulukesi. Tulukesed levivad teadmata kuidas, tekivad ja kasvavad. Ma ei saa aru, miks valitseb energiapuudus. Miks pole keegi tulukeste energiat elektriks hakanud muutma?

Kui see on loodusnähtus, siis on inimkonnal, kõigel elaval kaputt, krõ$ka. Sest loodusel puudub arusaamine heast ja kurjast. Aga kui asja taga on jumal, siis on lootust.

Lugu lõpeb liiga vara. Sinna järele peaks terve romaani veel kirjutama. See on, nagu lõpeks "Trifiidide päev" pärast esimese kolme päeva kirjeldust. Vana ühiskonna lagunemine on näidatud; selle rusudele võiks kerkida uus.

Alguses mõtlesin panna paha hinde. Kuid lõpp jäi kummitama. Sest uus ühiskond, mis võiks tekkida... Jah. See oleks teistsugune ühiskond.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: