Kasutajainfo

Kir Bulõtšov

18.10.1934-5.09.2003

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kir Bulõtšov ·

Zakon dlja drakona

(jutt aastast 1975)

ajakirjapublikatsioon: «Znanije – sila» 1975; nr. 10 - nr. 12
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Vastavastatud planeedile rajatud uurimisjaam saadab välja hädasignaali - sealne arst viibib raskes tervislikus seisundis ning vajab kiiret hospidaliseerimst. Signaali võtab vastu mööduv kosmoselaev, kes võtab pardale yleni sidemetesse mässitud doktori ning laenutab jaamale ajutiselt enda arsti.

Planeedil, nagu selgub, leiab aset tõeline sõda kohaliku faunaga. Päeval jaamast välja minna ei saa - inimesi ryndavad hiiglaslikke pterodaktyylusi meenutavad draakonid. Öösel lendavad ringi draakonitest veelgi verejanulisemad sääsed, kelle hammustused põhjustavad kõrget palavikku. Jaama sees võtavad võimust sipelgad. Uus arst asub välja selgitama, millest on tingitud kohalike eluvormide säärane vaenulik käitumine.

Kokkuvõtteks: ysna hea, kergesti loetav lugu.

Teksti loeti vene keeles

"Hea kergesti loetav lugu" on väga hea määratlus enamusele Bulõtshevi taiestele. Mitte et ma teda sellise määratlusega kuidagi alavääristada tahaks, vastupidi, olen lausa tänulik ühe sellise kirjaniku eest, kes on rohkem või vähem tõsiseltvõetav, kuid kelle loomingu läbimine pakub mõnusaid lõdvestumishetki. NB! See ei kehti KOGU Bulõtshevi kirjavara kohta, tal on romaane ja lühijutte, mille ees ma olen siiralt põrmus!"Draakoni seadus" on aga nimelt selline mõnus puhkeulme, natuke seikluslik, natuke põnev, natuke humoorikas, natuke läbinähtav, natuke liiga kultiveeritud teemavalikuga, natuke lihtsakoeline. Puändist pole küll mingit jälge, aga ega seda eriti ei oota ka. Tore, süütu, õnneliku lõpuga lugu. Selliseid peab ka olema.
Teksti loeti vene keeles

Uurimisjaam planeedil vaevleb lenddraakonite ja sääskede käes. Ursula Le Guin kirjutas “Pimeduse pahemas käes”: «Planeedil ei olnud suuri rohusööjaid ja järelikult ei olnud ka suuri lihasööjaid.» Selle reegli vastu Bulõtðov eksib.

Ausalt öeldes ma ei uskunud, et sellele jutule saaks mõistliku lõpu kirjutada, aga siiski sai. Kui draakoni tiibade siruulatus olnuks 15 m asemel 5 m ja kaal 500 kg asemel 50 kg, olnuks hinne 5, aga praegu mitte. Maa peal ei ole üle 20 kilo kaaluvat lendavat looma.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: