Kasutajainfo

Leonid Kaganov

21.05.1972-

Teosed

· Leonid Kaganov ·

Do rassveta

(jutt aastast 2002)

eesti keeles: «Enne koitu»
antoloogia «Munk maailma äärel: Vene ulme antoloogia» 2009

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.8
Arvustused (5)

Mingisugused teadlased on välja arvestanud, et kosmosest tuleb mingi suur jama ja see on nende uurimuste põhjal otsustades niisiis viimane päev (viimane päev muidugi Ameerikas, suurel Venemaal aga viimane öö).

Peategelane kohtabki just sellel ajal ühte agarat miilitsaonu, kes talt pudeli viina "ostab" ja juhuslikult jäävadki nad kokku ja hakkavad viimsepäevapidu panema.Miilitsaonu on selline tüüp, kellel viimsepäeva puhul igasugused piirangud maha läksid ja kes võis kõigile kuuli kerre kihutada, kui miski ei meeldinud.

Päris karm ja kole jutt, kui takkajärgi meenutada, oli küll üksjagu päris muhedaid kohti, kuid siiski polnud ta mingi naljarebimise jutt, nagu kõigi reklaamide põhjal LK-lt oodata võis. Mu meelest üks paremaid LK jutte (niipaljuke kui tal neid on) ja ka üks paremaid, mis ma viimasel ajal lugend. Soovitan.

Teksti loeti vene keeles

Tõeliselt sünge ja karm lugu viimsepäeva ootusest. Ma olen enam kui kindel, et kui loos kirjeldatu peaks tõeks osutuma, lähebki lahti täpselt selline tapmine, vägistamine, röövimine ja anarhia nagu seal kirjeldatud. Selles mõttes on tegu üsnagi usutava jutuga. Loo mõte seisneb selles, et inimlikkuse kiht on meil peal ikka üsna õhuke. Selles veendumiseks pole muidugi vaja midagi erilisemat teha kui kiigata Estconil kesköö paiku sauna, kui Ulmeguru mõne aasta tagust tabavat võrdlust kasutada. Estconil muidugi keegi ei tapa ega vägista, aga seaksjoomist esineb küll...
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult kurvavõitu lugu, sest kahju hakkas eksliku apokalüpsisekuulutuse tõttu surevatest inimestest... Veidi meenus film "Viimasel rannal", kus midagi sarnast toimub radioaktiivsete pilvede teele jäävas Austraalias. Kui on absoluutselt kindel, et kogu inimkond sureb järgneva öö jooksul, muudab see muidugi inimeste käitumisloogikat totaalselt.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: