Kasutajainfo

Frederik Pohl

26.11.1919-2.09.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Frederik Pohl ·

Beyond the Blue Event Horizon

(romaan aastast 1980)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Võibolla pisut laialivalguvam, kuid samas tunduvalt laiahaardelisem ning sotsionoogilisem, kui Heechee saaga esimene raamat "Gateway". Robinette Broadhead, kolme Hüppe läbielanu sai oma viimaselt lennult kaasa kaks pärandust -- pöörase varanduse ning hingepiinad. Nimelt süüdistab ta ennast kogu aeg üheksa kaaslase jätmises ajatusse musta auku. Kuna mustades aukudes aeg paendub, siis sellel, kui Rob vananes 18 aastat, mööduvad seal vaid loetud minutid. Rob investeerib lõpuks enamuse oma varandusest Herter-Hall projekti, mis suundub uurima ühte tõenäolist paika, kus võiks asuda nn. Heechee Toidutehas. Lõpuks see leitakse, kuid siin tulevad mängu inimeste isiklikud ambitsioonid ning kahepalgelisus. Tehasest leitakse nimelt vahend, millega saab mõjutada / uurida kõikide inimeste meeli. Kui keegi oskamatu persoon seda vahendit kasutas läks Maal lahti täielik hullus, mis lõppes tihtipeale miljonite surmaga. Tehasest leiti ka Wan, ühe ekspeditsioonile suundunud prospektori poeg. Tänu Wanile ning Robinette Broadheadi hulljulgusele (tema motivatsiooniks oli oma mineviku süütunde kergendamine ja oma kaaslaste päästmine mustast august) saadakse lõpuks kontroll Toidutehase ja selle veidrate asunike üle (kes muide ei ole Heecheed, vaid inimesed kaugest ürgajast). Raamat on haruldaselt kaasahaarav ning mis kõike tähtsam, raamat on usutav -- inimesed tegutsevad nii, nagu lugeja ilmselt nende asemel oleks tegutsenud ning dialoogid ning teemaarendused toimuvad loomulikult. Must read.
Teksti loeti inglise keeles

Pisut nigelam ta ju oli, kui esimene osa (kolmas osa on see-eest jälle parem). Aga tase sellegipoolest. Too tehisintellektist jumala poolt juhitud ex-australopiteekuste yhiskond näiteks oli kyllalt andekas. Lõpp vajus pisut ära.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: