Kasutajainfo

Frederik Pohl

26.11.1919-2.09.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Frederik Pohl ·

The Coming of the Quantum Cats

(romaan aastast 1986)

ajakirjapublikatsioon: «Analog Science Fiction / Science Fact» 1986; jaanuar - aprill
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Tänu Frederik Pohli suurepärastele lühijuttudele olen viimasel ajal lugenud ka tema romaane, ega pidanud pettuma. Need on olnud tasemel ja täitsa vabalt võiks kaaluda nende eesti keelde tõlkimisele.

Antud romaani peadegelane on Dominic DeSota ja teda on palju. Põhiliselt keskendutakse aga kindlustusagent Nicky DeSotale. Aastaks on 1983. Eelnev võis natuke segaseks jääda, aga...

... füüsik DeSota avastab meetodi, kuidas rännata paralleelmaailmadesse. Nii saadetaksegi vaatlejaid välja, tutvumaks nende teiste maailmadega. Ega nad palju üksteisest erinegi, ainult mõni pisiasi siit ja teine sealt. Ühes ülisõjakas maailmas aga püütakse üks vaatlejatest kinni, ning saadakse saladus teada. Nii alustab major DeSota sõjalist sissetungi kindlustusagent DeSota maailma, et selle kaudu oma maailma Nõukogude Liitu rünnata. See aga ei meeldi teistele, ning asi läheb lõpuks nii tuliseks, et kõrgemad jõud peavad sekkuma (st. mitte Jumal, vaid kõrgemalt arenenud maailmad).

Maailmad selles raamatus on ülihuvitavad, ning nedest võiks veel pikalt rääkida. Kõik nad erinevad üksteisest mingi tahtsusetu detaili võrra, millest on arenenud välja täiesti erinev maailm. Kõik need detailid on seotud aga Nicky DeSota(de) eluga. Kordagi ei mainita/kirjeldata aga meile teadaolevat maailma, mida võib ka üheks raamatu plussiks nimetada. Peale majori, füüsiku ja kindlustusagendi seiklevad paralleelmaaimades veel senaator ja pisisuli DeSota. Samuti on kõikidel teistel tegelastel oma teisendid, ning neid teisendeid nimetataksegi kvantkassideks (Quantum Cats)

Seega on suhteliselt vähestele lehekülgedele (u. 200) suudetud pressida väga detailne ja huvitav maailm. Soovitan kindlalt lugeda. Viis mitme plussiga.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: