Kasutajainfo

Frederik Pohl

26.11.1919-2.09.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Frederik Pohl ·

The Middle of Nowhere

(jutt aastast 1955)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1955; mai
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
1
0
Keskmine hinne
2.667
Arvustused (3)

Inimesed Marsil ning pahad marslased neid kimbutamas. Keegi neid näinud pole, kuid aeg-ajalt kõrvetavad nad oma kummaliste relvadega kõrbes mõne auto koos meestega tuhaks. Marslaste küladest ei leia inimesed kunagi hingelistki ega jälgegi mingist tehnikast ja vingetest relvadest. No siis ühe retke ajal jõutakse saladusele peaagu jälile. Mis nagu jutuga öelda taheti, jäi mulle aga arusaamatuks. Tegevuspaiga kirjeldusel polnud muidu väga viga: kõrb oma palavuse ja liivatormidega tuletas kergelt "Düüni" meelde.
Teksti loeti inglise keeles

Kogu austuse juures vanameistri vastu meenub kohe üks teine grand old man, kelle Marsi-settingu kõrval käesolev lugu kahvatub nagu tükk soolapekki shveitsi juustu kera kõrval... Bradbury muidugi. Aga ka ilma Bradburyta ei tekitanud see Marsi-aineline seiklusjutuke juba esmalugemisel (aastat 25 tagasi) mingit erilist põnevust. Selle ülelugemise asemel võtaksin parema meelega kätte mõne Bergi või Belialsi vana kosmoseloo.

Sorry for desecration!

Teksti loeti inglise keeles

Haige jamps... Tegelased peaksid nagu elukutselised võitlejad olema, sebivad aga ringi ilma igasuguse mõistetava plaanita. Näiteks sõidab kolmest autost koosnev kolonn. Keskmine auto lastakse puruks ja inimesed selles saavad surma. Ellujäänud tüübid kahest ülejäänud autost otsustavad keset kõrbet jala edasi minna. Hakkavad siis minema ning järsku näevad, et kahe düüni tipud helendavad kuidagi kummaliselt. Noh, kuna rada just nende kahe künka vahelt läbi läheb, siis muidugi marsivad nad täie hooga edasi. Kui nad kahe helenduse vahele jõuavad, käib järgmine mats ning jälle kolm laipa on juures. On arusaamatu, miks kogu seda lambakarja maha ei notitud.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: