Kasutajainfo

Marek Simpson

3.03.1975-

  • Eesti

Teosed

· Marek Simpson ·

Kõik, mis loeb

(jutt aastast 2002)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2002; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Hinne
Hindajaid
1
2
1
2
2
Keskmine hinne
2.75
Arvustused (8)

Alates sellest, kui "Ja ei saagi teisiti, sest pole võimalik armastada seda, kelle loodud maailmas..." muutus asi juba natuke liiga melodramaatiliseks. Ning lõpp lihtsalt ei vea välja, on lame ja ebaõnnestunud. Selle looga oleks kuhugi mujale tulnud katsuda välja jõuda -- või oleks õigem öelda isegi kuhugi katsuda välja jõuda?

Kuidas meditisiinitöötajad ise selliste probleemide peale vaatavad, ma muidugi ei tea, tõenäoliselt valdavas osas mitte nii dramaatiliselt, kuid peategelane võis ju muidugi natuke erandlik olla. Pole minu ala, ei tea. Aga selle tõdemusega, et kalestumine inimese kohe koletiseks muudab, ma küll nõus olla ei saa -- nimelt on selline kena väike paradoks olemas, et mida vähemate emotsioonidega mingit tööd teha, seda paremini see lõpuks välja tuleb...

Siis pean veel ütlema, et loodan südamest, et see ei olnud järjekordne mõlgutus Lunastaja teemal. Sellisel juhul võtaks kohe punkti maha hindest.

Teksti loeti eesti keeles

Seekordne jutt oli eriliselt läila. Ühest küljest on Simpson jõudnud kirjutamises teatava küpsusastmeni, aga konkreetne jutt muutub sellevõrra täiesti ebahuvitavaks. Oli selline passiivne ja mage pildike, mille kaudu avaneb autoril võimalus jälle moraali lugeda. Moraal oleks võinud ilmneda hästi kavalalt ja vihjamisi! Ühesõnaga Simpson võiks ennast kätte võtta ja kas-või edasi seda sarkastilist küberpunki kirjutada, mitte hakata 19. sajandi ulme-jutlustajaks.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult... Kui seda pateetikat lõpus poleks, ja kui... Siis oleks päris hea.

Ja jutlustamise vastu ei ole mul kah midagi, kui see püsib ilusti piirides. Sest jutlustada saab nii ja naa. Tundub, et Simpsonil UI vastavat kursust vaja ei lähe...;)

Teksti loeti eesti keeles

no ei ole juttu... arsti asi, naguteada, on meditsiiniteenust osutada, mitte haletseda, ja kui närv vastu ei pea, siis mingi muu töö leida. autor on omandanud 19. saj. keskpaigale omase melodramaatilise jutustamisviisi, ning kasutab seda hämmastava järjekindlusega situatsioonide kirjeldamisel, kus säärane sentimentaalsus mõjub eriti kohatuna.
Teksti loeti eesti keeles

"Existerionist" üle jäänud jutt? Jah, mis on inimese elu mõte? Hea, et ükski inimene oma elu mõtte selgeks sai.
Teksti loeti eesti keeles

Haruldaselt soe ja helge lugu. V6tan siinkohal suu täis ja julgen väita, et sellesse kirjutisse on autor hulga oma hingest sisse pannud. Lugu, mis saab pärineda ainult Hea Inimese sulest ja sestap on ta ka viite väärt. Parim lugu, mida siiani Simpsoni sulest lugenud olen.
Teksti loeti eesti keeles

Tegemist on tõesti Hea Inimese sulest pärineva tekstiga, ja kirja on pandud hingega. Kirjandus aga see asi mingil juhul pole.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: