Kasutajainfo

Fredric Brown

29.10.1906–11.03.1972

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Fredric Brown ·

The Lights in the Sky Are Stars

(romaan aastast 1953)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Üsnagi veider romaan. Mitte, et selles otseselt midagi väga veidrat aset leiaks.

Romaani tegevus toimub viimase sajandivahetuse eel ja järel, misajaks inimene on juba ammu ära käinud kuul ja Marsil, aga üldiselt on kosmose edasine uurimine toppama jäänud. Midagi inertsist justkui tehakse, aga raha on ju mujal hoopis rohkem vaja. Loo peategelaseks on ligi 60-aastane endine kosmonaut Max Andrews, kelle karjäär aga õnnetuse tõttu, milles ta oma jala kaotas, üürikeseks jäi. Kirg tähtede vastu aga ei ole mehe südames üldse mitte kustunud.

Nii leiab ta konktakti kosmose hõlvamist toetava poliitiku Ellen Gallagheriga, osutab viimasele teene, misläbi Ellen oma postile tagasi valitakse ja asub ise end täiendama ja karjääri edendama, et olla igati valmis hetkeks, mil projekt Jupiter Kongressi rahaeraldise toel käima läheb.

Maxi ja Elleni vahel (viimane on 50 ringis) puhkeb ka kohemaid lõkkele suur armastus. Ja nii nad siis elavad, üks toimetab Washingtonis tähtsaid asju, teine õpib ja rabab tööd teha, vahetevahel saavad kokku ka, aga see peab toimuma konspiratiivselt. Kõige tähtsam on ikka Jupiter.

Projektil läheb siin romaanis kõige paremini, sest Ellenit hakkavad piinama peavalud, mille tähendust võite isegi arvata ning Maxi saatusele paneb krooni puänt, millesarnast ma kuidagi ei osanud oodata.

Võrdlemisi hainlainilik romaan, seda nii teematikalt, kui sellelt, et peategelane oma olemuselt sinna alfa poole kaldub, kellele miski võimatu pole.

Aga kui nüüd veidrusega lõpetada, siis üks kummastav moment on see, kus Max tunnistab, et on lugenud Fredric Browni romaani "What Mad Universe" ja kuidas ta sellest inspiratsiooni sai.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: