Kasutajainfo

Fredric Brown

29.10.1906–11.03.1972

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Fredric Brown ·

Arena

(jutt aastast 1944)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1944; juuni
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
3
1
0
Keskmine hinne
2.75
Arvustused (4)

Kohe on aset leidmas otsustav lahing Maa kaitseväe ja tulnukate laevastiku vahel. Luurelaeva piloot Carson on just sõdimisega ametis.. kui äkki tekiba nagu ei kusagilt tema laeva kõrvale planeet. Mõne aja pärast minestusest ärganult, kuuleb ta salapärast häält, kes seletab, et tema on Supertsivilisatsiooni esindaja. Kellele sugugi ei meeldi kui kaks vähemat tsivilisatsiooni yksteist kiviaaega tagasi kõmmutavad. Seepärast on ta valinud mõlemalt poolelt yhe tshempioni. Kes omavahel võitlema peavad. Ja võit/kaotus otsustab ka sõja saatuse. Ei midagi erilist aga lugeda kannatas kyll.
Teksti loeti inglise keeles

Fredric Browni leivanumbriks on lühikesed (0,5-2 lk.) laastukesed, mis on enamasti head, puändikad ja lugejat enese ja elu üle naerma panevad. Osad pikemad palad konkureerivad edukalt Sheckley lühiloominguga. See lugu aga, kuigi kuulus, on üks halvemaid, mis mulle ette sattunud. Kui kahe tsivilisatsiooni esindaja võitlus ise pole just kehvasti kujutatud ja intrigeerib isegi ajusagaraid liigutama, siis jutu keskne idee, et miski tulemus otsustatakse kahe suvalise tüübi vahelise jõukatsumise põhjal, on küll selline, mis 90% osas lugemisrõõmu hävitab.
Teksti loeti inglise keeles

Ega ta nyyd nii halb ka pole, et lugeda ei synniks, kuigi midagi vaimustavat ta ka ei ole... lihtsalt yks lugu heast kangelasest, Inimesest suure algustähega, kes meie planeedi päästab kohtumises mees mehe vastu kurja alieniga, kes paha ja julm ja intelligentne. Jah, lugu ise on ju ladus ja haarav, aga see alien ei olnud kahjuks usutav - see oli justkui sajandi alguspoole superkangelase lugudest välja astunud kurikael, kes igate pidi paha ja heaga võrreldes nigelik. Ja kui Tarzanist seda lugedes veel kulm ei kerki, siis selle loo puhul tekkisid kyll tõrked...
Teksti loeti inglise keeles

Ma oleks pigem huvi tundnud, MIKS need kaks nähtavasti küllaltki kõrgel arengutasemel tsivilisatsiooni ühte universumisee ära ei mahtunud ning võib-olla oleks sellest lähtuvalt lugu mulle lähemale asetunud. Peale selle ei meeldi mulle kui autor võtab ruupori ja röögatab kõrva: "Pane tähele ja pea meeles - see siin on positiivne kangelane, too seal negatiivne ja sina oled kohustatud kaasa elama positiivsele!!!". Antud hetkel intrigeeris kuripahakole tulnuksõjard mind hoopis enam kui ilmetu ning igavavõitu "good guy".Aga kirjutab Brown päris kenasti, ilus napp liigsetest detailidest küllastamata tekst. Selle eest siis punktike juurde.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: