Kasutajainfo

R. A. Lafferty

07.11.1914–18.03.2002

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· R. A. Lafferty ·

Seven-Day Terror

(jutt aastast 1962)

ajakirjapublikatsioon: «If» 1962; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Õuduste nädal»
antoloogia «Huumori lõpp» 1992

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
8
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.727
Arvustused (11)

On mingi ports kirjanikke, keda keegi ei oska ulmemaastikul kuidagi kuhugi paigutada - R. A. Lafferty kuulub ka selliste hulka. Olen lugenud läbi circa 20 Lafferty juttu ning kõik nad on viite väärt, loomulikult on need loetud erinevates antoloogiates ja ajakirjades... seega võis mul lihtsalt kohutavalt vedada... Kasutaksin Lafferty iseloomustamiseks sõna metsik... tema jutud on kuidagi nihkes, aga nad pole miski hambutu sürr, nad on samas kuidagi üsna loogilised ning see teeb selle asja veel hullemaks. Arvustatav jutt on suht lihtne lugu lastest, kes käepäraste vahenditega võlukunsti ja maagiat edendavad... sihuke lugu neist imelastest, mis eesti lugejal seostub eelkõige Ray Bradbury loominguga, arenenum lugeja teab, et selle nipi võttis Bradbury üle oma vanemalt kolleegilt Henry Kuttnerilt. Vaat siis kaks last "kaotavad ära" veetorni... ning mis saab edasi. Tuleb kindlasti lugeda!
Teksti loeti inglise, vene ja eesti keeles

Suurepärane jutt!!! Autori meelest saavad lapsed kõigega hakkama, kui aga vaja on. Ka asjade kaotamisega. Lihtsalt vapustav oli lugeda, kuidas mingi umbes kümneaastane tüdruk ükskõikselt seletas niinimetatud kaotaja ehitamisplaani. Minu meelest on see jutt tõeline meistriteos. Kõige huvitavam on aga see, et selle suurepärase loo autor ise pole küll eriti kuulus. Üldiselt sellised jutud mingitest imelastest pole just minu lemmikud, kuid kui nad on hästi teostatud (nagu näiteks see sama) siis pole neil häda midagi. Kellel see jutt veel lugemata, peaks seda küll tegema. Hinne on viis mis viis.
Teksti loeti eesti keeles

Mõjus ehedalt ja värskelt. Tõlge oli küll nigelapoolne. Liigitada seda lugu tõesti raske ta vist jääb kusagile sinna satiiri kanti - Sheckley ja Dahli vahepeale. Plussina mõjus loo lühidus, ei miskit ebaolulist ballasti ega venitamist. Ja viimane lause oli tõesti hea!!! Sest sisuliselt oli lugu oma lahenduse juba leidnud aga ikka suutis Lafferty sinna otsa ühe iroonilise killu keerata. Miks siis neli? Aga sellepärast, et "Jokester" oli veel liiga värskelt meeles. Muide, lugu on jõudnud ka paljudesse huumorulme kogumikesse.
Teksti loeti eesti keeles

Lõbus ja pretensioonitu jutuke. Tugev just tänu oma lihtsusele ja lapsikusele. Meenutab stiililt Gianni Rodari lühijutte lastele. Hea, et "kaotaja" ehituspõhimõte autori poolt ära seletati. Võib-olla meisterdan endale ka ühe sellise...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: