Kasutajainfo

A. Merritt

20.01.1884-30.08.1943

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· A. Merritt ·

The Woman of the Wood

(jutt aastast 1926)

ajakirjapublikatsioon: «Weird Tales» 1926; august [algversioon]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Metsaneidis»
antoloogia «Olend väljastpoolt meie maailma» 1995

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.857
Arvustused (7)

Lugu sellest, kuidas McKay saabub ühte maamajja puhkama. Ja seal on miski nõiduslik metsasalu, mis sõdib mingite kohalike metsameeste suguvõsaga. Puud kutsuvad muidugi McKay appi. Kuulub Olendi ... kindlasti paremate lugude hulka. Kümme korda juba loetud tegelt, kuna on nii hea lugu. Viis raudselt kätte ja mõned plussikesed ka veel takkajärele.
Teksti loeti eesti keeles

Üks parimaid fantasy`jutte, mida olen lugenud. Pealegi mulle meeldivad haldjad, nad on sellised sümpaatsed ja selles loos ka parajalt verejanulised (ehkki mitte nende süül). On pahad ja on head, kes kemplevad. McKay lõplik valik on ka ju suhteliselt üllatuslik.
Teksti loeti eesti keeles

Üldiselt on mul selle jutuga seotud hunnik kummalisi elamusi...

Omal ajal oli see viimane tekst, mille ma antoloogiasse «Olend väljastpoolt meie maailma» lisasin... mind vaevasid tükk aega kahtlused, et kas ikka maksab? Sedasorti kirjandus pole just minu tugevam külg – ei meeldi mulle see haldjavärk! Samas siiski see jutt mind lummas...

Kui aga raamat lõpuks ilmus, siis oli just «Metsaneidis» see jutt, mille pärast mind üks lugeja esimesena tänas ning üleüldse on antud tekst paljudele meeldinud...

Minu poolt antud viis oleks ühtpidi autori sünniaastapäeva ära märkimine, aga teisalt hinne jutule, mis minus üsna kummalisi tundeid tekitab, kuid siiski lummab ja ärgitab ikka uuesti lugema...

Teksti loeti inglise ja eesti keeles

Minu meelest päris armas lugu. Puud ja haldjad ja hea meel, et pahad oma otsa leidsid. Nii vähe ongi õnneks vaja mõnikord.
Teksti loeti eesti keeles

Miljöö sünge, koht hea, fantaasia kõrge - lool on kõik olemas, mis ühel korralikult Fantasy´il olema peab. Eriti meelt mööda oli mulle loo Dark/Horror side. Ent millegi pärast ma ei suuda anda loole 5. Ma ei oska öelda, milles asi, aga ma tunnen, et mingi tükk on puudu, mis muudaks loo MINU jaoks viie vääriliseks. Väga võimalik, et kunagi ma muudan oma hinnet, kui olen lugu ja autorit rohkem uurinud. Sorry kutid.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: