Kasutajainfo

Aleksandr Zoritš

1973-

Teosed

· Aleksandr Zoritš ·

Bez poštšadõ

(romaan aastast 2004)

ajakirjapublikatsioon: «Realnost fantastiki» 2004; juuli [katkend romaanist]
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Eelmise raamatu lõpus toimunud Puškini kohtumine oma pruudiga lõpeb meie vaprale kangelasele kurvalt ning lisaks sellele, et ta oma pruudi kaotas, langes ta ka Konkordia kätte vangi. Ja suur osa selle raamatu sisust ongi Puškini tegemised Konkordi ümberkasvatuslaagris. Võiks ju arvata, et mis seal vangilaagris ikka juhtuda saab, aga see on vale arvamus kui laager asub sellisel salapärasel planeedil, mille olemasolust vangilangenud sõjaväelastel varem aimugi polnud, planeediga, mis kubiseb igasugustest kõiki füüsikaseadusi eiravatest anomaaliatest.
Kui konkordialaste katse Puškin värvata läbi kukub, jäetakse meie leitnant planeedil kuhugi veidrasse kohta surema ning ta püüab igasuguste anomaaliate kiuste omal kahel jalal vangilaagrisse tagasi marssida. See tal küll päriselt ei õnnestu, sest õnnelik lahendus saabub varem ning ekskursioon planeedil lõpeb peategelase poolt konkordia arstidele ohtra töö pakkumisega.

Siis tuleb raamatus pikk lõik justkui täiesti teisest ooperist kus Puškin haiglas teadvusetuna oma surnud pruudi Issaga pikad jutud maha peab, tunnetest ja paljust muust räägib. See osa on eelnenud ja järgnevast ikka väga erinev.... märk raamatu kahest erinevast autorist?

Siis toimub vangide vahetamine, Puškin satub korraks Maale, näeb maatasa tehtud Moskvat ja saadetakse peagi uuesti lahingusse.

Millegipärast on mul seda raamatut raske hinnata. Siin ei ole taga aetud militaarulme tavalist marulist tempot ja pidevat ägedat tegevust. Siin on neid peategelase mõtiskluse, arutlemise, eneseanalüüsi ja muu sellise kohti palju rohkem, kui see tavalise militaarulme juurde käib. Vahel on see huvitav, vahel mõjub igavalt. Aga no irooniline huumor on ka selles raamatus nagu eelmiseski olemas. Panen jälle nelja.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: