Kasutajainfo

Ian McDonald

31.03.1960-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ian McDonald ·

Kyle Meets the River

(jutt aastast 2006)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ian McDonaldi viimaste aastate loomingusse kuulub Cyberabadi sari, kus hetkel on üks romaan (River of Gods), üks lühiromaan (The Little Goddess) ja mõned jutud. Tegevus toimub 2050. aasta paiku tükkideks jagunenud Indias, õieti selle subkontinendi põhjapoolses osas paarist praegusest osariigist tekkinud Bharati riigis. Tegu on tõesti kõrgekvaliteetse sarjaga, keel on lummavalt poeetiline; McDonald annab sõnadega võimalikult täpselt edasi juttude ja romaani tegelaste hetketundeid ja emotsioone, kirjeldades pigem seisundit kui konkreetset tunnet.

Lugu paigutub ajaliselt kuhugi sarja etteotsa, Bharati riik on alles sünnivaludes ja hilisemat kõrgtehnoloogilist tulevikumetropoli alles ehitatakse. Ehitustöödeks on appi palgatud lääne tippasjatundjad, kes elavad üliturvatud Green Zone`ides. Paralleele Iraagiga pole vaja kaugelt otsida. Kyle on ühe taolise inseneri poeg ja lugu räägib tema sõprusest kohaliku poisiga, kes on oma kodumaal välismaalaste turvatud tsoonis viibides võõras ja keda kahtlustatakse vaenulikkuses ja luuramises. Jõgi mida pealkirjas mainitakse on muidugi Ema Ganges, läbiv kogu tsüklis.

Rohkem selline olustikupildike. Hilisemas sarjas olulist osa mängivad tehismõistused, aeaid, pole veel välja ilmunud, millest arvustajal on südamest kahju. Aga hea lugu sellegipoolest.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022

Autorite sildid: