Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

K-10

(lühiromaan aastast 2003)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Kui mu mälu mind ei peta siis oli see Neal Stephenson kes yhes oma romaanis ytles välja mõtte et kui anda vene insenerile ylesandeks disainida paar kingi, siis tulemuseks on miski mis meenutab rohkem kingakarpi kui jalatseid. Tehes samale insenerile ylesandeks valmistada kuulipilduja, on tulemuseks konstrukltsiooni elegantsuse, töökindluse ja tulejõu poolest yletamatu agregaat.

Romaani peategelaseks on dr. Pavlov. Mitte segi ajada akadeemik Pavloviga keda nähes koerad sylge nõristasid. Meie dr. Pavlov tegeleb peasjalikult kassidega (K-10 - kitten). Instituudi naaberkorpuses valmistatakse tõsi kyll ka koeri.. Pärast seda kui yks eksperimentaalne kutsu polygoonil uut relva inspkteerima laekunud kindrali ribadeks käristas on huvi nonde elukate vastu rõhutatult leige.

Pavlovi kassid õnnestusid märksa paremini. Seeria "Klinok", geneetiliselt modifitseeritud ja biochipiga varustatud bernhardiinisuurused "kiisud" teevad mängeldes tuule alla bengaali tiigrile, hyppavad paigalseisust sisse teise korruse aknast ja mis kõige olulisem - on sealjuures emotsionaalselt võrdlemisi stabiilsed. Katsetes osalenud sõjaväelased on kassidest võlutud.

Samaaegselt lahingumudeli katsetustega laekub ministeeriumist instituuti uus tellimus - "Klinok" seeria nn. tsiviil-modifikatsioon. Nendega on Pavlov nyydseks vaeva näinud yle aasta, märkimisväärselt nigelate tulemustega. Viimane kymnest loomast koosnev partii on peaaegu täielik praak. Kahju nendest, yks kiisu nimega Katja on Pavlovile päris armsaks saanud.

Sympaatne, mõnusas mahlakas vene keeles kirjutatud tykk. Nõrgaks kohaks oli siin minumeelest esimesed kymme lehekylge sissejuhatust mis ei täitnud hästi oma eesmärki. Liigpalju jahumist ja lahti jäetud otsi - mis selle katsepartiiga siis ikkagi konkreetselt tuksi läks? Sissejuhatus peaks andma yldise pildi maailmast kus tegevust toimub ja selge pildi sellest punktist yldises skeemis kust tegevus edasi läheb. Antud juhul selgub tegevuse ja olukordade loogika tekstis mitmel juhul hiljem kui ta peaks. Yhtlasi oli IMO ebapiisavalt põhjendatud tolle ministeeriumitegelase suhtumine ja reaktsioonid. Sellegipoolest, sympaatne asi ja oma nelja teenib välja ilma kõhklusteta.

Teksti loeti vene keeles

Lugupeetud eelarvustaja Avo on juba paraku öelnud kõik, mida nimetet lühiromaani juures öelda võiks. Ehk liigagi palju. Paraku mina seda lugu nii kõrgelt ei hinda, et võiks talle "hea" panna. Korralik koolipoiss, seda küll. Isegi lugemissoovitus parema puudumisel.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019

Autorite sildid: