Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

Paranoik Nikanor

(jutt aastast 2002)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2002; nr 11
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Venemaa, XXI sajandi keskpaik, kolgas. Niivõrd-kuivõrd maaviljelusega tegeleda yritav vene kyla "Krasnaja Sõtj". Lähima linnani on sadakond kilomeetrit. Paarkymmend kilomeetrit edasi metsas on teine kyla mida asustavad põhiliselt salakytid. Kaugemal metsas veel salastatud raketibaas.

Minategelaseks on nooruke posteljon. Kirju saadakse kylas harva. Põhiliselt trykib poiss kohalikele internetis tellitud ajakirjandust. Poisi onu Nikonor on kohalik kylahull. Suur-Vene shovinismi pinnal ära pööranud ja mingis sõjas kõvasti põrutada saanud tegelane. Zhirinovski miniatuuris.

Yhel suvel tabab piirkonda väikest viisi looduslik katastroof. Vihma valab mitu nädalat nagu oavarrest, põllud vee all, tee minema uhutud. Kohalikud lasevad samagonil hea maitsa ja vaatavad telekat. Yhel õhtul kaob elekter ja katkeb side. Nikanorile on pilt selge - sõda! Kuradi ameeriklased! Ylejäänud kehitavad õlgu.

Järgmisel päeval nähake eemal metsa kohal kummaliselt markeeritud helikopterit. Raadiost kostab ainult sahinat - ilmselgelt vanad nõukogude ajast demonteerimata segajad. Kylarahvas õlitab pysse. Kohalikud mehhanisaatorid monteerivad kusagil kuuris kokku aparaati mis kangesti meenutab granaadiheitjat.

Nagu autor järelsõnas kirjutab, valmis käesolev jutt kahes osas. Esimene pool "kirjandusliku huligaansuse" korras valmis visatud ja siis sinna otsa tinutatud lõpp. Esimesele poolele muheduse ja mahlaka keele eest viis, lõpule ulmelise komponendi ebaoriginaalsuse eest kolm. Kokku neli.

Teksti loeti vene keeles

Karm lugu Venemaast. Küla pärapõrgus – lähima linnani sada kilomeetrit. Kultuurikeskuseks on postkontor, kus ka internet sees. Minajutustaja onuks on peast põrunud Nikonor, salavofiil ja ksenofoob, kes püüab kõike uskuma panna, et Venemaale tahetakse kallale tungida. Siis kaob ära elekter ja raadiot pole kuulda – ilmselt segajad peal! Nüüd usuvad kõik Nikanori, et Venemaale on kallale tungitud ja hakatakse valmistuma relvastatud vastupanuks...

Jutu esimene pool (manduv külaelu, kus meeste elutahet suudab vaid lausjoomine ülal hoida) on suurepärane. Ulmeline teine pool vajub ära. Neli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019

Autorite sildid: