Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

Sabotažnik

(romaan aastast 2001)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Dessantväes jala kaotanud kapten Preacher naaseb armeesse sõjaväevaimulikuna ning saadetakse planeedile, kus taevas lendavad krokodillid ja jalge all voolab surematuse eliksiir. Õige pea mõistab Preacher, et on sattunud surmalõksu, kus kogu planeet kutsumata külalisi maha tappa üritab ning võidulootust nagu ei olegi. Viimaks selgub siiski, et tegelikku heitlust peab kapten Preacher pidama, tehes valiku oma veendumuste, kutsumuse ja kohustuste vahel, mida raskendab (või hoopis kergendab?) kiiresti tekkinud harjumus NATO liitlastena kohalviibivate venelastega kõvasti kärakat panna.

Kuuldavasti tahtis Divov selle tüki näol esmalt Gromovi "Vaterlinija" (mida ma, olgu kohe öeldud, veel läbi lugeda pole jõudnud) paroodiat kirjutada, ent kaotas siis järje ja välja kukkus (kui autori enese sõnu kasutada) ei saa isegi aru, mis. Ehk see määramatus ongi romaani kõige suuremaks probleemiks, sest kui ma esialgu arvasin, et tegemist on ühe järjekordse huumori võtmes kirjutatud Harrisoni "Surmailma" klooniga, siis vahepeal hakkasid surematuse arutelud päris kobedat vormi võtma ning romaanile sügavust looma, et üheainsa Preacheri südant pahaksajavalt logiseva loogikaga jutluse käigus taas lamedaks muutuda ning lõpuponnistusena määramatusesse suubuda. Nalja sai siiski tavalisest enam, seda peab tunnistama. Hindeks selline keskmisest tugevam kolm.

Vaieldamatult olidki romaani kõige vingemaks leiuks need Maa krokodille meenutava välimusega rohusööjatest "draakonid", kes end sootaimedest ümaraks sõid, kuni kõhugaasid nad õhku tõstsid ja tuul järgmisesse peatuskohta sõidutas. Maandumiseks tuli neil aga sooled kõhugaasist ja (andke mulle nüüd see sõna andeks) sitast tühjaks lasta, milline tõsiseid jälgi jättev tegevus juhtus kahetsusväärsel kombel "maandumisrajale" jääva sõjaväebaasi kohal. ;)

Teksti loeti vene keeles

Lendavad krokodillid on tõesti muhedad elukad, ja see, et neist kohaliku tavaelu ja õhukaitse põhiprobleem on tehtud, samuti päris lahe. Kõigele lisaks on (erakordne!) raamatule sattunud ka hea fantaasiaga ja kirjaoskajast kaanekujundaja, elukad näevad välja täpipealt nii lahedad nagu teksti järgi võiks arvata.Nagu autori järgi võikski eeldada, pühendub enamik tegelaskujudest Lätaka (Kljaksa) nimelisel planeedil peaasjalikult eriti põhjalikule joomisele, muul ajal vastavalt võimekusele sigatsedes, tööülesannetega tegeldes, maailma päästes või sõda pidades..

Simpsoni arvustust vaadates tahaks mainida, et kptn. Preacheri jutlust ei suutnud minagi kuigi keskendunult lugeda, ja kogu surematuse probleemi ümber keerlev loo moraalne külg kippus kuidagi serva mööda maha jooksma..
Aga üldiselt on raamat loetav, ja mina paneksin talle isegi pika miinusega nelja.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019

Autorite sildid: