Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

Lutšši ekipaž Solnetšnoi

(romaan aastast 1998)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Tegevus toimub Maa kosmosesõjalaevastiku ohjeldamatult purjutava, hoorava ja allakäiva personali hulgas.. Joomine on üldse Divovi raamatute lahutamatu ja iseloomulik osa..

Maa on kriitilistes oludes muudetud millekski korporatiivse aktsiaseltsi taoliseks, mida valitseb direktorite nõukogu. Elanikud on aktsiahoidjad... Venemaad kui sellist tuumasõja järgselt eriti ei eksisteeri, ehkki raamatu lõpupoole püütakse asja (patriootilistest tunnetest?) siiski veel kuidagi päästa...

Kohati on ka muid naljakaid märkusi a la `eile ..... ..., suri Veenusel 98 aasta vanuses viimane mustanahaline`...

Pärast Marsi kolooniate vastu peetud sõda ja karistusaktsioone on Maa elanikkond haaratud patsifismist, mida suured meediakampaaniad kõikvõimalikul viisil õhutavad... Kosmosesõjalaevastiku meeskondade liikmed on rahva kui sellise silmis muutunud paariateks, keda igal sobival juhusel mõnitatakse ja lintshitakse...
Direktorid aga püüavad leida sobivat võimalust sõjalaevastiku ja selle juhtide ühel hoobil likvideerimiseks. Admiral omakorda püüab leida välisvaenlast, kes on sobivalt olemas, ning kellest röökivad poliitikud loomulikult väljagi ei tee...

Raamatu lõpuosa kipub ära vajuma; lahingud mutantidega ja Venemaa puhastamine allesjäänud heade ja enam-vähem normaalsete kohalike elanike tarvis ei paku erilist pinget ja huvitavaid elamusi...

Aga lugeda võib. Neli pika miinusega.

Teksti loeti vene keeles

Kosmoselaeva meeskond, kes suurest igavusest sõna otseses mõttes hulluks hakkab minema. Meeskonnas valitsev lootusetuse tunne, kuna peale sõjapidamise nad suurt muud ei oska ning kosmoselaevastikule antav uus ülesanne, mis kuidagi väga kohatu tundub… Raamatu algus oli ülimalt stiilne, kuid tegevuse arenedes hakkas tegevus meenutama mingit "seepi"... Väline oht, suurte ülemuste reetlikus, kangelaslikud sõjaväelased, tuumasõjas hävitatud Venemaa, kui uue inimkonna taassünni keskus... palju detaile, mis omaette võiksid olla küllaltki huvitavad, aga koos mõjusid kohatutena ja mõningal määral lausa naljakatena.

Kokkuvõttes selline keskpärane kosmoseooper, mille algus lubab palju enamat, kui raamat tegelikult sisaldab. Ilmselt olid mu lootused peale "Võbrakovka" lugemist natuke liiga kõrgele tõstetud.

Mõned tegevusliinid jäid igatahes raamatus lahti harutamata, võibolla on teosele planeeritud ka järg. Loodetavasti parem.

Teksti loeti vene keeles

Taust. Selja taga on kolmas maailmasõda, globaalne tuumasõda ja kaks planeetidevahelist sõda. Admiral Uspenski (hüüdnimega Russian) kosmoselaevade grupeering F on Päikesesüsteemi võimsaim sõjaline jõud, kuid Maa valitsus (Direktoraat) tahab kosmoselaevastiku laiali saata ja grupeeringu F diskrediteerida.

Tugevad küljed. Usutav on sõjaväeelu kujutamine ja, nagu alati, Divovi keel on elav ja vaimukas. Väga leidlikud on kosmoselaevade nimed: dinAlt, Paul Atreides, Deckard, Wiggin jne.

Nõrkused. Selle ligi 400-leheküljelise romaani esimene pool on puhas kuld – põnev ja haarav kosmosesõda. Hea algus on pool võitu, aga kogu võiduks läheb vaja ka teist poolt. Romaani teises pooles oli mulle vastukarva:
1) ebausutavad poolsada lehekülge külaidülli Novgorodi lähedal ja Valdais – no ei või pärast tuumasõda ja tuumatalve säilida nii suur tükk puhast Venemaad!
2) lõpu happy end (Jaan ja Minna saavad lapse ja teevad ilmselt pulmad) on siiski liiga magus kõige selle madina ja hävingu järel.
Õiglaseks hindeks on neli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019

Autorite sildid: