Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

Master sobak

(romaan aastast 1997)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Venemaa, Moskva. Aeg võiks olla romaani ilmumisaasta näiteks - 1997 (iseloomulik tehnikakasutus: levinuim sidepidamisvahend on piipar, romaani lõpus soetab üks tegelane mobla). Loo tegelaskond kuulub salajasse eriüksusesse, mida ametlikult ei eksisteeri. Sadakond hea väljaõppega relvastatud meest, peaaegu igal mehel on sama hea väljaõppega koer mõnest suuremast, targemast ja võitluslikumast tõust. Eriüksuslased - nad ise nimetavad end jahimeesteks - on jagatud nelja gruppi, mis käivad vaheldumisi öösiti linna "olevustest" puhastamas. Olevused on kusagilt paralleelmaailmast siia ilma tungivad entiteedid, kes tapavad mahajäetud või ehitamisjärgus majades või muudes eraldatud paikades hulguseid või teisi inimesi, asuvad nende kehadesse ja jätkavad juba uues kehas sama tegevust. Ei ole aru saada, et neil mingit oma keha oleks. Ülevõetud inimese keha n-ö zombistub ja omandab uusi võimeid. Jahimeestel on abiks hulk ekstrasensse, kes on võimelised tunnetama olevuse energeetilist välja.

Romaani pealkitrjas nimetatud Koerte Isand on kõnealuse eriüksuse juht, karismaatiline, kõrge egoga ja alluvate poolt jumaldatud 32-aastane mees, kes oma tõsiduse, elukogemuse ja muude omaduste poolest jätab mulje pigem ligi 50-aastasest veteranist. Talle alluv üksus on siiski vaid üks osa suuremast Projektist, mille eri struktuurid on Jahimeeste eest varjatud. Romaani sündmuste rõhuasetus ei ole mitte olevuste jahil (ühte "puhastusoperatsiooni" on loo alguses maigu suhusaamiseks küll kirjeldatud), vaid võitlejate, eriti nende juhi, rahulolematusel kogu Projekti toimimise suhtes laiemalt. Koerte Isandal ja paljudel teistel jahimeestel on kahtlus, et kogu üritust juhtiv Keskus (mille olemasolu, rääkimata asukohast ja liikmetest, pole tegelikult kindel) valdab psühhotroonset relva, ent võib-olla on langenud kogunisti olevuste mõju alla. Lisanduvad muud probleemid: olevuste rünnakud aina sagenevad, võitlejad on kurnatud, pidevalt tuleb toimuvat varjata omaste ja avalikkuse eest. Rahulolematus, mille eesotsas on eriüksuse juht, kontsentreerub ja hakkab võtma suunda Keskuse ründamisele ja hävitamisele.

Sündmustikus on mitmeid tasandeid ja kõrvalliine: projekt "Lapsed", mille mutanteerunud resultaadiks on pestegelane, peremehe ja koera suhted, lõputult eetilisi probleeme, salateenistuse töötaja suhted, võitlejate omavahelise vendluse ja reetmise teemad, alkohol, jne jne. Kõige selle jälgimiseks tuleb mõnevõrra pingutada. Kohati näib, et tegelasi on liiga palju ja mälu ei taha kõiki meeles pidada. Kuidagi on seda kõike siiski koos hoitud ja kui tahaks nagu öelda, et romaan on kuidagi lõpetamata, siis triloogia esimese osa puhul oleks see vist kohatu. Romaanile pandud heast hindest hoolimata pole ma päris kindel, kas hakkan teisi osasid otsima. Kui just keegi selle teksti lugejatest siin ei viitsi äkki ise pakkuda...?

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: