Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

La Vie Continue

(lühiromaan aastast 1988)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Ballardi “Empire of the Sun” ja Dicki “The Divine Invasion” on teosed, kus üheks tegelaseks on autor. Vaadeldava lühiromaani peategelaseks on Norman Spinrad ja tegevus leiab aset umbes kakskümmend aastat pärast “La Vie Continue” kirjutamist.

USA poliitika on pärast Ronald Reaganit muutunud veelgi parempoolsemaks, valitsus on Luure Keskagentuuri CIA marionett, teisitimõtlemine on välja juuritud ja teisitimõtlejad kas vangis või paguluses. Norman Spinrad elab Priisis ja annab välja nii USA-d kui ka Nõukogude Liitu ründavat ajalehte “Free Press de Paris”. Hollywoodist saabub Spinradi jutule agent, kes teeb teatavaks rõõmusõnumi – Universal tahab teha 50 miljonilise eelarvega filmi Spinradi parimast lühiromaanist “Riding the Torch”. Kuid see magus suutäis kukuks Spinradile vaid tingimusel, et ta sulgeks ajalehe, naaseks Ameerikasse ja lõpetaks valitsuse kritiseerimise. Selline on teose sissejuhatus. Mängu sekkub KGB ja oma ideaalide säilitamiseks peab kirjanik laveerima kahe luureorganisatsiooni vahel.

Tuleb märkida, et varsti pärast selle lühiromaani kirjutamist asuski Spinrad Pariisi püsivalt elama. Mingil määral vähendab teose satiirilist kaalu tegeliku ajaloo hoopis teistsugune kulg. Nauditav on jälgida peategelase mängu ja topeltmängu CIA-ga ja KGB-ga. Hindeks siiski 4.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: