Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

A Child of Mind

(jutt aastast 1965)

ajakirjapublikatsioon: «Amazing Stories» 1965; jaanuar
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Mõistuse laps»
Norman Spinrad «Suur lõõsk» 2001

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
5
1
2
0
Keskmine hinne
3.375
Arvustused (8)

Olelusvõitluse toidu pärast võib võita maskeerudes emaseks, isase unelmate emaseks. Vaadeldaval planeedil on evolutsioon läinud seda teed, et protoplasma on telepaatiline (=teleplasma) ning võtnud ideaalemase kuju. 70% emastest on seda tüüpi ja nende eest püüavad isased eriti hoolitseda. Planeedile jõuab kolmeliikmeline Maa ekspeditsioon, kõik isased (vabandus, mehed). Üsna pea koorub kookonitest kolm unelmate naist, igaühele oma. Loo lõpp jäägu vaid novelli lugejatele. Mulle meeldis, kuigi pole just kirjaniku tipplugu. Neli plussiga.
Teksti loeti inglise keeles

Kahjuks jah väga aimatava lõpuga ja seetõttu vihaleajavalt rumal jutt. Kusjuures seal pole grammigi seda teravust ja ootamatust, mille pärast mulle NS meeldib, pigem võiks selle Olla kirjutanud mõni Asimovi tüüpi riigitruu moraliseerija.
Teksti loeti eesti keeles

Kui kirjeldatud teleplasma iseenesest on asi, mida ei ole lihtne tõsiselt võtta, siis seda tõsisem on probleem, mida autor tegelikult selle vahendusel vaatleb. See ontänase tarbimisühiskonna klassikaline küsimus. Kui peaksime loobuma mingist käegakatsutavast isiklikust hüvest põhjusel, et selle pruukimine tulevikus meiejäreltulijatele (või ka meile endile) kurjasti kätte maksta võib, siis kas oleksime selleks valmis? Ei oska arvata, kas keskkonnateema oli "läänes" ka jutu kirjutamiseajal sama aktuaalne kui täna, ent praegu lugedes tundub tegu olevat vägagi tulevikkuvaatava jutuga. Ehk siis jutuga, mis 1965. aastast vaatab meie tänasesseolevikku. Paraku teame aastal 2004 autori püstitatud küsimusele ka vastust.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult mulle see jutt meeldis. Oli küll väga etteaimatav, kuid tegelikult ei püüdnud autor juba algusest peale lõppu varjata. Tähtis ei olnud ju, mida ta tegi, vaid miks ta seda tegi. Ja peategelase seisukohast on see üsna hästi ära põhjendatud. Samas peab tunnistama, et idee oleks võimaldanud märksa enamat, kui autor suutis sellest välja pigistada. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: