Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

Deathwatch

(jutt aastast 1965)

ajakirjapublikatsioon: «Playboy» 1965; november
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Surivoodil»
Norman Spinrad «Suur lõõsk» 2001

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
2
0
1
Keskmine hinne
3.625
Arvustused (8)

Novell ilmus algselt “Playboy”-s. Inimesed on surematud ja igavesti noored. Novelli algul istuvad kaks noort inimest, mees ja naine, sureva vanamehe voodi ääres. Seejärel kirjeldatakse tagasivaatena, kuidas perekonda sündis ebard, mutant- surelik poeglaps. Kujutatakse ema piiritut armastust, isa häbi ja süütundega segatud armastust.

Ka Silverbergi lühiromaanis “Reis Bütsantsi” vaadeldakse vananemist surematute inimeste seas. Spinradi lugu on lühike, aga hästi kirjutatud. Hindeks viis miinusega.
Teksti loeti inglise keeles

Ilmumise ajal kõva sõna, tänapäeval, kus kümned autorid on seda surelikkuse-surematuse teemat põhjalikult lahti nämmutanud, mõjub pisut lahjalt.
Teksti loeti eesti keeles

Absoluutselt mõttetu lugu, mille kirjutamisega autor paistis ajavat sama asja, mida lõputute vähki või hilisemal ajal AIDSi põdevate inimeste lähedastest mägede viisi sentimentaalset pahna kirjutanud kirjaoskajad isikud elik literaadid.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle tundub, et Spinradit vaevab selle jutu juures sama probleem, mis tema peategelast. Jutus ei ole mingit tunnet sees. Loo puhul, mis zhanri poolest peaks olema"pisarakiskuja", on selline puudujääk raskesti andestatav. Tegu oleks justkui ideekavandiga, millest võiks jutu teha, aga see viimane võõp on asjale millegipärastpeale kandmata jäänud. Tegelastel ei ole isegi nimesid.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle just selle loo kompaktsus meeldiski. Pikad heietused samal teemal võivad küll tegelaste hinge-elu paremini avada ja nende piinu mõista, kuid samamoodi võivad nad ka tüütuks muutuda. See jutt oli just paraja pikkusega ning tabav ning puänt tuli minu jaoks ka ootamatult, kuigi läbi kumas see juba algusest. Ja minimalism on vahel ka väga värskendav. Viis
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: