Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

A Night in Elf Hill

(jutt aastast 1968)

eesti keeles: «Öö Haldjamäel»
Norman Spinrad «Suur lõõsk» 2001

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.286
Arvustused (7)

Mees, kes tööna on kolanud läbi kõik kosmosenurgad ja urkad, kirjutab enne pensionile jäämist oma psühhiaatrist vennale. Ta küsib nõu, otse kisendab selle järele. Iidne ja aegade hämarusse kadunud Nimetu Rass on jätnud ühele planeedile artefakti ning sellest ning edaspidise elu muutmisest kiri vennale kõnelebki. Hea lugu, kindel 5.
Teksti loeti inglise keeles

Hea lugu kosmosehundist, kes igatseb püsiva elu ja püsiva suhte järele, kuid samas ka kardab seda. Siis leiab ta ühe tähtsusetu planeedi soost artefakti, mis võib ta elu kardinaalselt muuta. Kuna loo lõpp jääb lahtiseks siis on võimalus ise edasi mõelda.
Teksti loeti eesti keeles

Selle jutu sõnum võiks olla narkomaanide lipukirjaks. Kui objektiivne reaalsus ei paku midagi rõõmustavat, aga samas on käepärast vahend mis selle kõiksubjektiivse kogemuse varal kompenseerib, siis miks mitte võimalust kasutada. Isegi kui see objektiivses reaalsuses sinu füüsilise keha hävitab. Teistel võib kõrvaltkole vaadata olla, aga sa ise probleemi ju ei taju. Jutt võib kellelegi meeldida või mitte - ulme osas midagi eriti põrutavat ta ju ei paku - aga tema peamine väärtusseisneb selles et ta paneb mõtted liikuma ja sunnib püstitatud probleemi üle juurdlema. Autor ei kipu meile ka "õiget vastust" ette ütlema, nii et igaühele jääb omaarvamuse kujundamisel täielik vabadus.
Teksti loeti eesti keeles

Minule isiklikult meeldis see jutt. Idee ei olnud küll väga orginaalne, nagu ka teostus, kuid midagi selles jutus oli. Ilmselt mõjus kõige rohkem see maailm, mida pakkus tundmatu rassi poolt maha jäätud artefakt. See oli huvitav maailm, ehedalt ja eredalt kujutatud ning pani mõistma, miks vana ning kulunud kosmoseseikleja sinna tagasi tahtis, hoolimata tagajärgedest.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: