Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

Other Americas

(kogumik aastast 1988)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

See kogu võimaldab pilku heita neljale erinevale USA tulevikuvõimalusele. Kõik need on pessimistlikud, troostitud. Jutustus “Street Meat” kirjeldab Ameerikat, kus kümned miljonid töötud elavad tänaval ja toituvad, millest juhtub, peamiselt rottidest. See tulevikuvariant leiab edasiarendust Spinradi ühes tippromaanis “Little Heroes”.

Lühiromaanis “The Lost Continent” uurivad tulevikuajaloolased USA minevikku, kosmoseajastu USA-d. Tsivilisatsiooni kese on nihkunud Aafrikasse. Ameerikas on võimalik elada vaid gaasimaski kandes.
”World Last War” on kogumiku neljast teosest säravaim. Pea igal leheküljel on kild või kaks. Seksmaniakist USA president ja kaheksa aastat surnuna Nõukogude Liitu valitsenud KP KK Peasekretär püüavad ära hoida Kolmandat Maailmasõda, mis kohe-kohe on algamas.
”La Vie Continue” on Spinradile omane mindfuckinggame, kus peategelane laveerib CIA ja KGB vahel. Siinkohal on sobiv märkida, et selleks peategelaseks on emigratsioonis elav USA kirjanik Norman Spinrad. Lühiromaani tegevus toimub ca 20 aastat pärast kogumiku ”Other Americas” ilmumist.

Kuigi kogumiku jutud ei esinda Spinradi ega maailmaulme absoluutset tippu, oli raamatut mõnus lugeda ja kogumikku hindan nõrgapoolse viiega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: