Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

Songs from the Stars

(romaan aastast 1980)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Romaanis kujutatakse tuumasõjajärgse maailma ühte ja võib-olla ainsat säilinud kildu. Aquarias on vana teadus põlu all, erilise jõuga vihatakse tuumafüüsikat. Kehtib lihaste, päikese, tuule ja vee seadus st seadmete ja masinate jõuallikad võivad baseeruda vaid neile neljale stiihiale. Valgel saastumata teadusel on puhas karma, must teadus tõi seevastu kaasa planeedi huku. Aquarias teadlasi ei ole, teaduslinnakud paiknevad kõrgetes mägedes ja tulikuumades kõrbetes, kus kõik hooned on konditsioneeritud. Siiski vajavad Aquaria elanikud päikesepatareisid, raadiovastuvõtjaid ja –saatjaid jne. Neid saadakse vahendajate kaudu teadlastelt ehk spacersitelt. Seega pole see valge teadus nii valge ühtegi, vaid hoopis hall.

Teose peategelasteks on oskuslikult inimeste tunnetel mängiv õigusemõistja Clear Blue Lou, ülemaailmsest sidesüsteemist (=elektroonilisest külast) unistav Sunshine Sue ja spacersite juht Arnold Harker. Harker teeb kõik, et Lou ja Sue toetaksid tema ideed saata rakett kosmosejaamale Big Ear. Suur Kõrv oli aastasadu tagasi ehitatud kaugetelt tähtedelt tulevate signaalide vastuvõtuks. Harker aimab, et seal on fantstilisi sõnumeid ja meeletult teavet teiste tähesüsteemide kõige mitmekesisematelt olenditelt. Harkeri plaan õnnestub – kolmekesi suunduvadki nad kosmosejaama. Ent seal ootavad neid üllatused…

Romaanis on seega kolm üksteisega seotud teemat: tuumasõjajärgne maailm, tähtedelt tulnud fantastiline teave ja peategelaste vastastikused suhted, kus igaüks püüab teisi panna endale meelepärases suunas tegutsema, mõtlema. Just viimane teema on tüüpiliselt spinradilik, nn mindfuckinggame. Romaan on tänu kolmanda teema jõulisele käsitlusele hea, aga mitte Spinradi tippteos. Hindeks viis miinusega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: