Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

A World Between

(romaan aastast 1979)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Pacifica oli meie galaktika pärl - elektrooniline utoopia, kus kogu planeeti hõlmav arvutivõrk oli demokraatia vundamendiks. Kõik poliitilised võitlused peeti TV-kanalitel ja arvtivõrgus.
Mehed ja naised olid võrdõiguslikud, kuigi viimastel oli majanduses ja poliitikas väike ülekaal. Spinradile omaselt olid mehed machod, ent püüdsid rahuldada naiste vähemaidki soove.

See habras utoopiline tasakaal oli kestnud mitu sajandit. Mujal galaktikas käis võitlus fašošovinistide ja femokraatide vahel.
Femokraadid meenutavad tänapäeva kõige fanaatilisemaid feministe ja nende eesmärgiks on hävitada meessugu, jättes paljunemise otstarbeks järele vaid mõne üksiku indiviidi.
Fašošovinistide mõtteviis lähtub õhtumaade minevikust, mis on täis naiste ikestamist. Fašošovinistid on enda poole võitnud rohkem planeete kui femokraadid, sest nende põhieesmärgiks on teaduse arendamine. Piisab, kui mainida, et nad oskavad täiuslikult rakendada kloonimist, rakkude regenereerimist (st noorendamist), oskavad ehitada gravitatsioonibarjääre ja ära kasutada musti auke. Selle ideoloogia omaks võtnud planeedid on loobunud läbikäimisest tavalistega - üheks põhjuseks on kartus, et väärtuslik teave satub femokraatide valdusse, kes seejärel mehed kui tarbetud täiesti ära hävitaks.

Romaani sündmused käivituvad, kui peaaegu korraga saabuvad Pacificale kaks vaenupoolte kosmoselaeva. Algab meediasõda, milles planeedi elanikke püütakse propaganda abil ühele või teisele poole meelitada. Nagu teada, oskab Spinrad eriti hästi kujutada mõjutusmängu. Kuna peatähelepanu on pööratud meeste ja naiste vahelistele suhetele, on romaanis tavalisest rohkem voodistseene.

Ehkki teos on meisterlik ja suutis välja vihastada radikaalsed feministid, ei köitnud peateema (feminismi ja machošovinismi kriitika) mind nii väga ja seepärast hindeks neli plussiga.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: