Kasutajainfo

Norman Spinrad

15.09.1940-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Norman Spinrad ·

Riding the Torch

(lühiromaan aastast 1974)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Lühiromaan käsitleb inimese ja maailmaruumi suhet. Elutuks muudetud Maalt on lahkunud tuhanded kosmoselaevad Uut Maad otsima. Teekond on kestnud 10 sajandit ja läbitud on sadu valgusaastaid. Kõik planeedid, mis prognooside kohaselt peaksid kihama elust, osutuvad viljatuteks ja vaenulikeks kõrbeteks. Planeediuurijad on juba viis sajandit varjanud kaasreisijate eest seda, et täiuslikumate uurimisvahendite abil on nad läbi uurinud peaaegu tuhat Maa-sarnast planeeti. Kõik need on elutud. Teistele on teatatud vaid murd-osa tulemustest jättes inimestele lootuse leida elukõlblik planeet. Nüüd saab täiuslikke aistinguid loov kunstnik ülesandeks olukorrast teatada kogu ühiskonnale. See tal ka õnnestub. Teose tugevuseks pean 1974 aastale eesrindlikku mõtete-tunnete-aistingute edestamist. Pistiku abil minnakse konsooli ja sealt saab ise valida suhtluspartneri. Oma näidendilaadseid aistinguid edestab peakangelane kõigile, kogu ühiskonnale. Lugu jättis võrreldes Silverbergi lühiromaanidega külmemaks. Seepärast 4.
Teksti loeti inglise keeles

Minu teine Norman Spinardi lugu. Ja nagu esimenegi - muidu viimasepeal aga miski nagu takistab sisseelamist. Ei teki seeda olukorda, kus lehekyljed ennast nagu iseenesest pööravad. Saad aru et on hästi kirjutatud, samas jääb kuidagi kaugeks. Jupp aega kõhklesin nelja/viie vahel. Ok, lyhiromaani kohta viis miinus.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: