Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Have Space Suit—Will Travel

(romaan aastast 1958)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1958; august - oktoober
Hinne
Hindajaid
3
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Heinleini, well.. mitte just kõige õnnestunum noorsooromaan. Tuntud seebifirma korraldab reklaamikampaania - iga seebiga pannakse kaasa kupong, millele tuleb kirjutada võimalikult myyv lööklause, et mille poolest nimetatud seep ikka iseäranis hea on. Parimate autorite vahel loositakse välja - pesuehtne kosmoseskafander. Sellisele asjale ei saa raamatu noor peategelane sugugi kylmaks jääda. Suurema seepidega äritsemise ja kupongide saatmise resultaadina saab temast mõne aja pärast õnnelik skafandriomanik. Peale pikka putitamist saab ta tolle skafandri lõpuks ka töökorda. Yhel ilusal õhtupoolikul, kui ta parasjagu naabruses asuva aasa peal oma skafandrit katsetab, maandub samale aasale lendav taldrek ja skafandri järele tekib tõeliselt eluline vajadus. Raamatu lõpp vajus minumeelest suht. ära. Aga mõnus lugemine oli ta sellegipoolest.
Teksti loeti vene keeles

Algas, nagu Avo Nappo juba kirjeldas, kuid peategelase liikumapanevaks motiiviks ei olnud mitte skafandri saamise soov, vaid hoopis konkursi peaauhind - reis Kuule. Igatahes lõppes see afäär skafandri omandamisega. Edasi sattus peategelane heade ja halbade tulnukate vahelisse arveteklaarimisse, kus ta asus (iseenesestmõistetavalt) heade poolele ... Õnneliku lõpuga :-)
Teksti loeti vene keeles

Sihuke keskmine... Aga noh, üle 40 aasta tagasi kirjutatud. Teos, mida ei anna kuidagi tõsiselt võtta, nii konstrueeritud ja võimatu on tegevus. See tähendab, et kõik üksikasjad, mida ta kirjutab, on vähemalt ajastu kontekstis paigas, aga terve tegevustik on nagu viletsamat sorti Hollywoodi ulmefilmis. Ainuke positiivne asi on autori reibas ja eluterve suhtumine ning kildudega pikitud tekst, mis muudab lugemise nauditavaks. [näit. koht, kus tulnukad paarist inimesest renegaadis suppi keedavad: "...ausalt öeldes ma neile kaasa ei tundnud. See supp oli võib-olla nende säravaim hetk."]
Teksti loeti inglise keeles

Kuigi raamat on suhteliselt lapsik ja kehvemat sorti Hollywoodi ulmefilmi süzheega, on selles ka oma säravaid hetki (vaata ülevalpool asuvat Atsi arvustust :)). Kehvemas hindest päästab raamatu Heinleini nauditav ja vürtsikas keelekasutus. Kuigi tegu on ühe paremat sorti lastekaga, siis üle "4-" kohe kuidagi ei venita,
Teksti loeti inglise keeles

Mul õnnestus seda teost omal ajal paraja nagana lugeda täpselt õiges vanuses - pärast olin ikka tükk aega täitsa sillas, et vaata, kuidas mees kilde laob! Tehnilised lapsused ja muud ülalmainitud puudused on selle kõrval köömes! Hoogne andmine sirgelt ja lõpuni välja. Mälestuste vastu ei saa, kindel 5.
Teksti loeti vene keeles

Mul on tehnilise fantastika vastu lapsepõlvest saadud nõrkus ja seega ma nautisin kogu seda skafandri-lugu. Ja ausalt öeldes, ega edasi ka halvemaks ei läinud, meenutagem kas või tsentuurio Iuniot. Muide, tundub, nagu Heinlein oleks ennustanud elektroonika arengut ... ses mõttes, et see läheb nii keeruliseks, et lihtne amatöör enam seadmeid nullist üles ei ehita. Mäletate, Kip tegi küll skafandri ultralühilaine-raadio valmis, aga sellel oli see pisike häda, et ei mahtunud kiivrisse ära... Ja pidigi ta ostma valmis tüki.    
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: