Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Beyond this Horizon

(romaan aastast 1948)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1942; aprill - mai [autorinimega Anson MacDonald]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (5)

Yks Heinleini varasematest kirjutistest. Tegevus toimub hypoteetilises tulevikus, kus on taaselustatud vana hea duellide traditsioon. Mille tagajärjel kohalik elanikkond yksteise vastu äärmiselt viisakas on. Yldse on kirjeldatud yhiskond suhteliselt omapärane ja mõtlemapanev. Heinleini paremate asjadega võrreldes aga jääb raamat mõnevõrra kahvatuks.
Teksti loeti inglise keeles

Esimene Heinlein, mille kätte sain ja olen väga rahul. Tegu on tõepoolest ühe huvitavaima tulevikuühiskonna kirjeldusega, mida mul on olnud võimalus lugeda. Utoopia, kus peetakse duelle, praktiseeritakse eugeenikat(ai, ai) ja hoolitsetakse selle eest, et uut geneetilist sõda ei puhkeks.
Teksti loeti inglise keeles

Jäi mulje üpris lõdvalt seotud sündmuste jadast. Dialoog on hea, kuid tegevus paistab kulgevat aeg-luubis -- mõningate eranditega. On duellid ja on kamaluga geneetikat ning noore ja vana põlvkonna vahelisi konflikte.. tjah. Ausalt öeldes oli "Waldo / Magic, Inc." märksa mõnusam lugemisvara.
Teksti loeti inglise keeles

Mulle see raamat meeldis. juba algusest peale on tegevus väga tempokas, kuigi lõpu poole kipub lugu siiski venima. Samuti on alguses lugu veidi seotum, lõpp kisub selliseks üksikuteks piltideks ära. Aga ohtra geneetika eest saab see raamat küll ühe punkti juurde. Kokku siis kena viis.
Teksti loeti inglise keeles

Geneetika oli tollal ikka päris uus asi ja sellest vaatevinklist on raamat omajagu revolutsiooniline. Ka hakkab juba tollest ajast kuju võtma autori ühiskonnakriitiline hoiak, tema suhtumised ja filosoofia, mis tegelikult vähemalt minu jaoks teevad RAH-ist selle, mis ta on. Et endast lugupidavad inimesed kannavad relvi ja on valmis neid ka kasutama, jobudel on käeside, et neid ei tohi tulistada ja üldiselt ei kohelda neid kui võrdseid -- eh, lahe :-DDD
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: