Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Red Planet: A Colonial Boy on Mars

(romaan aastast 1949)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
2
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (4)

Yks Heinleini marsiteemalistest lugudest. Täpsemalt sellest, kuidas kohalikud kolonistid iseseisvust välja kuulutasid. Yldse kipuvad Heinleini kolooniad kõik kangesti iseseisvateks saama ("The Moon is a Harsh Mistress", "Farmer in the Sky"). Suhteliselt lahe lugemine aga mitte midagi geniaalset. Kunagi hiljem, kui sai loetud Heinleini enda kommentaare ("Grumbles from the Grave") sellele kui põhjalikult ta toda raamatut kirjutades arvutusi oli teinud mingite kohalike marsi taimede karakteristikute väljanuputamiseks võttis muidugi kukalt sygama.
Teksti loeti inglise keeles

"mitte midagi geniaalset" on ikka väga pehmelt öeldud. Raamatu esimene pool oli veel talutav, aga kui ühest hetkest selgus, et intriig jääbki selliseks lihtsakeseks, hakkas asi ebameeldivaks minema. Anson pole vist (niipalju kui ma teda lugenud olen) kunagi karakterikujutamises kuldmedalit võitnud, kuid siin läheb asi ikka käest päris ära. Ma ei tea, võib-olla 1949. aastal käitusid noored inimesed selliselt, et peategelaste tegutsemist saaks usutavaks pidada, aga evilid koolidirektor ja Kompanii kohalik esindaja, kes on evilid lihtsalt niisama, selleks et raamatus oleks evil-tegelasi, on küll ajatult haledad.

Panen kolme ikkagi ära, kuigi vahepeal tekkis tahtmine raamat lausa pooleli jätta. Õnneks oli õhuke, nii vedasin ennast ikka lõpuni välja.

Teksti loeti inglise keeles

Kohutavalt lahja ikka küll, peab ütlema. See marsi tsivilisatsiooni kirjeldus, mida RAH ka hilisemates teostes kasutanud on, oli antud konflikti juures pisut nagu deus ex machina. Punkte saab teos marsi elu-olu kujutamise eest ja poiste põgenemine üle elutu-õhutu kõrbe oli päris hea.
Teksti loeti inglise keeles

Mulle tundub, et eelarvustajad pole raamatu oale päriselt pihta saanud. Mulle tundub, et tegu on RAH järjekordse noorsooraamatuga, milles ta ülalnimetatud noorsoole üritab sisendada vabaduse mõistet. Ja seda, et väga lihtsalt anname ise vabaduse käest -- kas läätseleeme eest või koguni mitte midagi tehes. Täna, kui ühes autohuviliste (!) foorumis tõstatakse küsimus teatud liiki mootorsõidukite keelustamisest, ja riigikogus võetakse tõsimeeli arutlusele seaduseelnõu, mis kohustab autojuhte jalgratturist möödumisel 1500-millimeetrist külgvahet hoidma, tasuks mõnelgi tutvuda kodanik Howe'i kooliuuendustega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: