Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Glory Road

(romaan aastast 1963)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1963; juuli - september
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
1
1
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

Yks Heinleini paremikku kuuluvaid romaane. Sci-fi ja fantasy andekas kompott. Sõjaväeteenistusest vabanenud ameeriklane kohtab prantsuse Riviera supelrannas imeilusat blondiini. Naistega paraku kipuvad kaasnema komplikatsioonid. Ja nii leiabki ta ennast peatselt võitlemast surematu Igli, tuldpurskavate lohede ja koerasuuruste rottidega. Yhesõnaga, temast saab Oscar, The Kangelane.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Selle raamatu kohta võiks öelda: "Jah, olen lugenud". Mitte, et ma tahaks halvustada. Lihtsalt "hea" on minu meelest raamat, mida olen võimeline kuu aega pärast lõpetamist huviga üle lugema. Enamust RAH teostest ma kordama võimeline ei ole. Teiselt poolt tundub, et "Glory Road" on raamat, mida autor ise eriti tõsiselt pole võtnud. Pigem on püüdnud orienteeruda tarbija maitsele.
Teksti loeti vene keeles

See on üks väga omapärane ja paljutahuline raamat, mille kohta tahaks kasutada ülimalt kulunud väljendit "ebaõnnestunud meistriteos". Ma ei tea, kas selline ametlik jaotus on olemas, aga minu jaoks tähistab teos RAH loomingus ühte etappi - ta oli omale nime teinud ja lubas endale aeg-ajalt öelda, mida ta Ameerikast ja kaasinimestest üldisemalt arvab. Paraku peab nõustuma W.-ga, et autor pole seda raamatuna tõsiselt võtnud, teinekordki andes raamatu "fantasy-poole" osas lahendusi "ah-käib-küll". Sellega jõuan järgmise mõtteni - teos koosnebki nagu kahest natuke logisevalt kokkupandud poolest - üks on siis küllalt tüüpiline fantasy, ja kuna RAH ei ole fantaasiakirjanik, jääb mul õige tihti südamesse kahtlus, et kas ta nüüd ei osanud või mõnitab teadlikult... Lahe on seda lugeda küll, aga pole see osa millegi poolest parem tuhandetest teistest mõõgaga lohehakkimistest. See quest saab umbes kolmveerandi peal aga otsa ja koos teose algusega on tegemist RAH-ga heas mõttes - iseasi, kas tolleaegsed võitlused ja arusaamad, mida ta maa sisse materdab, täna veel üldse aktuaalsed on. Mõtet täiendades tõmbaks isegi paralleele meil siin nõukogude ajal ilmunud teostega - ainus viis tõtt rääkida oli tegevus never-never-land`i viia. Sest RAH ütleb selgelt, et Ameerika - see on hale kari ennasttäis paranoikuid, kes on teinud kõik selleks, et elu ei oleks elamisväärne, ja nüüd määrivad enda kokku keeratud sitta teistele kaela.

Igatahes mulle meeldis.

Teksti loeti inglise keeles

Algas kenasti aga niipea kui jõuti fantasymaailma...kuidagi nagu haledaks vajus ära jalamaid. Mina ei tea. See nüüd küll kellegi kirjandus ei ole, vabandage väljenduse eest.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: