Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

To Sail Beyond the Sunset

(romaan aastast 1987)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Alapealkirjaga "The Life and Loves of Maureen Johnson (being the Memoirs of a Somewhat Irregular Lady)". Juba algus on Heinleinilikult tempokas: yhel ilusal hommikul ärkab proua Johnson hotellitoa voodis, milles lisaks temale viibivad veel kass ja keegi tundmatu mees. Kass on elus ja terve mees paraku mõnevõrra surnud. Maureen Johnson teadagi on ei keegi muu kui Lazarus Long''i ema. Sealjuures on osa tegevusest yksyheselt sama osaga raamatu "Time Enough For Love" tegevusest. Ainult, kui kui seal oli tegevus antud Lazarus longi silmade läbi, siis siin vaatab on asja näidatud tema ema vaatepunktist. Millega seoses oleks tegelikult abiks läbi lugeda ennem "Time Enoug for Love" ja alles siis "Sunset".
Teksti loeti inglise keeles

Täiendaksin eelmist arvustust vast niipalju, et kasu on lugeda läbi suur hulk RAH-i raamatuid, sest see tema viimane nö päris romaan (mul ei ole ettekujutust, misasi võiks olla 14 a peale tema surma väljaantud teos) on niivõrd seotud kogu tema maailmasüsteemiga, et pea igal leheküljel on mitmeid vihjeid varasematele - minuarust romaanidest haakub vist esimesena 1966 ilmunud "The Moon is a Harsh Mistress", kuid vähemasti üks on pärit 1940 ilmunud jutust ja seda nii pealiskaudsel meenutamisel.

Romaan haakis vähemalt minu kenasti taha ja lugesin seda naudinguga lõpuni välja. Ainsad etteheited võiksid olla vast kuidagi ehk liiga helgele lõpule, mis natuke deklaratiivseks ja seetõttu tühjaks kätte läheb, kuid see on väike viga. Igatahes nüüd, vahetult peale lugemist tundub, et seegi RAH teos läheb nende väheste hulka, millele kõhkluseta "5" panen.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: