Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

«The Number of the Beast»

(romaan aastast 1980)

ajakirjapublikatsioon: «Omni» 1979; oktoober - november [katkendid]
Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Heinleini vesioon klassikalisest ameerika pulp-muinasjutust - mad scientist, tema imekaunis tytar ja kangelane kes neid kitsikusest päästma tõttab. Tyypiliselt Heinleiniliku tempoka algusega - esimese peatyki jooksul (13 lk.) peategelased kohtuvad, tantsivad, armuvad, neid tahetakse autopommiga õhku lasta, põgenevad ja abielluvad (kahed pulmad). Edasine raamat (550 lk.) räägib sellest kuidas nad more or less happily ever-after elavad. Kohati läheb tempo muidugi pisut alla aga raamat on sellegipoolest hea. Yhtlasi kuuludes Heinleini Lazarus Longi seeriasse.
Teksti loeti inglise keeles

Saavad kokku neli geeniust, kes muidugi armuvad. Peale mitmest tapmiskatsest tänu üleloomulikule ettenägemisvõimele pääsemist jõuavad nad järeldusele, et mingitele "mustadele barettidele" on väga vastumeelt nende valduses olev ajas/ruumis/alternatiivuniversumites liikumise masin. Kui selgub, et need pahalased on inimesteks maskeerunud monstrumid kellest on hoiatatud juba Piiblis, monteerivad peategelased oma ruumiväänaja lennumasinasse ja lahkuvad sellest universumist. Peale mitmesse huvitavasse maailma sattumist(Wizard of OZ, Alice Imedemaal jne) jõutakse järeldusele, et alternatiivuniversumid tekivad inimeste kujutelmadest. Üldiselt tore lugemine, nagu Heinlein ikka. Raamatu viimane 3/4 kippus venima, tüütuks muutus tegelaste omavaheliste "sõjaväeliste" suhete kirjeldamine stiilis, et kes on hea komandör, kes andis vale käskluse jne.. Sellepärast ka madalam hinne.
Teksti loeti inglise keeles

Raamatu põhiidee, et kõik kirjanduses juhtuv on kuskil alternetiivuniversumis päris, on hea. Ka meie universumis juhtuvast kirjutatakse kuskil romaane. Nii siis külastavadki raamatu peategelased oma lemmikraamatute maailmu. See osa meeldis mulle kõige rohkem. Tuli meelde lapsepõlv, kui sai loetud Alic Imedemaal ja Wizard of Ozi, ka mingi E. R. Burroughsi Barsoomi raamat (ERB Marsi maailm ongi väga tugevalt mõjutanud raamatu kirjutamist ja tegelasi, kes ennast pidevalt Barsoomi tegelastega samastuvad. Ka nimed neil kattuvad enam-vähem ). Raamatu viimane kolmandik aga on otsene järg raamatule "Time Enough for Love", ehk siis tegeletakse aktiivselt Lazarus Longi ema Maureen Johnsoni päästmisega. Ülejäänud raamatust on siis tempokas põgenemine, napilt pääsemine, tulistamine ja pommitamine. Ehk siis hea action. Kuigi jah see peategelaste "sõjaväeliste" suhete kirjeldamine muutus natuke tüütuks, siis hinnet see eriti ei kõiguta. Kindel viis!
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: