Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Assignment in Eternity

(kogumik aastast 1953)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Sisaldab novelle "Gulf" ja "Lost Legacy" ning lyhijutte "Elsewhen" ja "Jerry was a man". Esiteks "Gulf". Neid kes on lugenud Heinleini "Friday''t" ootab seal ees väike äratundmisrõõm - nimelt võib sealt eest leida vana "Cettlebelly" Baldwini ja peategelasteks on "Friday''s" möödaminnes ära mainitud paarike, kellelt pärines osa Friday geneetilisest koodist. Seda kõike ei ole seal muidugi piisavalt, et "Friday" "Gulf''i" järjeks kvalifitseeruks - sisuliselt on nad ikkagi kaks erinevat asja. Lisaks actionile ka mõningaid huviatvaid mõtteid lingvistakst jne. Hindeks 5. "Lost Legacy" on teemal millest Heinlein muidu suht. vähe on kirjutanud - telepaatia ja muu paranormaalia. Loetav aga Heinleini kohta mitte midagi paranormaalset. Lyhijutud on samuti head aga mitte midagi mille pärast oceselt lakke tahaks hypata. "Jerry was a man" on mõtlik pilajutt genetic engineeeringust ja "Elsewhen" natuke paralleelmaailmu.
Teksti loeti inglise keeles

Pärast selle raamatu lugemist olin tükk aega kahevahel, kas hinnata seda tükki kolme või neljaga, lõpuks jäin siiski nelja juurde. Põhjuseks võrdlus Asimovi koguga ''Nine Tomorrows'', viimane on minu meelest parem, aga sisaldab väga heade kõrval ka nõrgemaid lugusid. ''Assignment'' omakorda sisaldab loeatava kraami hulgas nii mõndagi, mis minu kriitilise silma all päris jamaks kvalifitseerub, aga kui ''Nine Tomorrows'' sai oma viie, saab see kogu oma nelja. Peamine irisemisallikas antud juhul oli asjaolu, et minu ja Heinleini vaated teadusele lähevad tihtipeale lahku, puudub selline mõnus loogiline aluspõhi, nagu on olemas Lemi, Strugatskite või Asimovi puhul. Ma olen ehk liiga konservatiivne, kuid arvan, et SciFi puhul võiks selline asi siiski olemas olla. Neli miinus.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: