Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Waldo

(lühiromaan aastast 1942)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1942; august [autorinimega Anson MacDonald]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
3
0
0
Keskmine hinne
3.4
Arvustused (5)

Lühidalt süzheest: kõikvõimalikes masinates kasutatavad deKalb generaatorid, mis peaksid teooria kohaselt jõujaamade poolt kiiratavat energiat kasulikuks tööks muundama, hakkavad üksteise järel kõiki füüsikaseaduseid eirates katki minema. Rahvas pöördub abipalvega noorest peast vigaseks jäänud geeniuse Waldo Jones''i poole. Too avastab, et asjad siin maailmas on täpselt nii nagu keegi arvab neid olevat, s.t. me ise oleme maailma ja füüsikaseadused välja mõelnud. Loomulikult leitakse lahendus deKalb''ide probleemile ja ka paarile muud globaalsele hädale. Teose juures meeldis just see koht, kus Waldo jõuab selgusele "Teise maailma" olemasolus ja füüsikaseaduste paindlikkuses. Miinuspoolelt mainiks, veidi ülepingutatult seebist lõppu.
Teksti loeti inglise keeles

Üks oluline point selles loos ju on: miski aparaat ei pruugi üksikuna inimestele ohtlik olla, aga kui neid palju saab, võib mõju olla ettearvamatu. Sellega seoses meenub elektriauto. Ameerika leiduri- optimismi on kah kapaga: kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, keegi mõtleb vajaliku nipi välja. Just et ei tea kuidas ja miks, aga värk hakkab tööle, las pärast teadlased seletavad ära. Veidi eemaletõukavalt mõjub didaktiline nipp, millega autor seob kokku kaks otsese seoseta asja: sünnipäraselt invaliidne geenius õpib teispoolsusest jõudu tõmbama ja saab terveks - ning juhtumisi just samal ajal jõuab temani arusaam, et tegelt peaks ta ikka teiste inimestega rohkem arvestama, neile head tegema ja mis kõik veel. Autoril on palju õnnestunumaid lugusid...
Teksti loeti inglise keeles

Nojah. Mulle meeldis, et kõik asjad olid suhteliselt hästi ära põhjendatud. Meeldis ka idee, et kõik seadused inimeste enda välja mõeldud on. Aga päris viievääriline see jutt siiski pole.
Teksti loeti inglise keeles

Täielik pettumus Heinleinis. Eelreklaami põhjal ootasin palju rohkemat. Paistab, et lugu on lihtsalt ajale natuke jalgu jäänud. Seepärast nõustun Musta Kassi arvamusega. Kolm miinusega.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: