Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Let There Be Light

(jutt aastast 1940)

ajakirjapublikatsioon: «Super Science Stories» 1940; mai [autorinimega Lyle Monroe]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Jutt, mis algselt oli vist ka RAHi «Future History» sarja mõeldud... igatahes ilmus see jutt koos teiste sarja lugudega ühes kogumikus... hiljem see siiski sest sarjast eemaldati. Muhe jutt kahest teadlasest: mees on sihuke gängsterilarhviga füüsik, naine on hullutava prostituudifiguuriga bioloog. Probleemiks on see, kuidas tehniliselt teostada ja kasutada inimtegevuse valgustamiseks putukate helendust... ühe probleemi lahendus tekitab hulga uusi probleeme... ning lõpuks jõutakse välja praktilise tasuta energia ideeni. Muhe pulpulme parimas sense of wonder traditsioonides... st. kõik probleemid lahendatakse otsekui lennates. Nelja saab lugu vaid seetõttu, et enamus Heinleini jutte on tunduvalt paremad.
Teksti loeti vene keeles

Loen siin Heinleini lugusid ja see sattus mu muude tegemistega haakudes kümnesse tabama. Jutu mõte on siis see, et teadlane leiutab ca 96% kasuteguriga päikesepaneeli (otsides tegelikult lahendust ühele teisele probleemile; ja see, et teadlane on gangsterilõustaga ja tema paariline, bioloog, näeb välja nagu varieteetantsija... noh, ütleme, et tore, kuigi loole usutavust ei lisa...). Edasi hakatakse teda ähvardama ja naine loeb üles kõik surmajuhtumid, kui keegi on leiutanud midagi, mis suurkorporatsioonide investeeringuid häiriks. Ehk siis loo kirjutamisest on möödunud üle 70 aasta, me põletame ikka naftat ja naftakompaniid on omandanud kõik näiteks elektriautode tegelikuks edukaks tootmiseks vajalikud patendid ja päikesepatareid on absurdselt kallid. Ja ma näen iga päev, kuidas takistatakse alternatiivsete energiaallikate alast tegevust seadusandlusega, kuidas inimeste teadvust solgitakse, toppides diskussiooni esoteerikat "prii energia" näol ja nii edasi. Nii et -- ei ole midagi uut päikese all. Veelkord, lugu ei ole tõsiseltvõetav, aga mulle meeldis selle helge toon.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: