Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Elsewhen

(jutt aastast 1941)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1941; september [autorinimega Caleb Saunders, pealkirjaga «Elsewhere»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Andku Heinleini fännid mulle palun andeks, aga see jutt minu arvates küll suurem asi ei ole. Esiteks ei suuda ma kuidagi uskuda, et mõni tegelik teadlane võiks käituda nii, nagu antud jutu peategelasest professor. Teiseks tundub kogu siintoodud paralleelmaailmade kontseptsioon väga üleromantiseerituna, oleks asi tegelikult ka nii lihtne, et tuleb ainult kõvasti soovida ja oledki teises aja- ja ruumipunktis, mis siis viga...
Teksti loeti inglise keeles

Täna oli Robert A. Heinleini surma-aastapäev. Sageli on peetud Heinleini kõigi aegade olulisemaks ulmekirjanikuks ning mul jääb üle vaid selle mõttega nõustuda, sest ilmselt see tõepoolest ongi nõnda.

Ka on mul kahju. Targo Tennisbergist (ja teistest temasugustest), kes otsivad kirjandusest seda, mida seal ei peagi olema ning pahandavad selle üle, millest nad aru saada ei taha. Mõningad taolised isikud saavad aja jooksul targemaks, mõned mitte... no juhtub! Howard Jenkins siinarvustatavas jutus igatahes mõistis, et pole mõtet eitada asju, mis on juba olemas...

Jah, antud Heinleini jutt võib tõesti mõjuda kummaliselt... aga ta vist oligi sellisena mõeldud. Juttu tuuakse sisse mitu omaaegset populaarset para- ja muud ideed. Kuid õnneks ei keskendu jutt millegi tõestamisele, ega samuti ka segaste teooriate seostamisele igapäevase eluga. Jutt on lihtsalt kena inimlik lugu professorist ja tema viiest õpilasest ning ajast/kohast, mida nad valivad.

Robert A. Heinlein ei tõestanud mingeid aja- ja ruumirännu võimalusi, vaid kirjeldas tugevaid ja teotahtelisi inimesi, kes saavutavad ka selle, mille poole nad isegi päris püüdlikult ei kipu.

Teksti loeti inglise ja vene keeles

Tõepoolest pole mõtet eitada, et Heinleini loomingu hulgast leiab nii suurepäraseid, kristallselgeid ja perfektselt lihvitud tekste kui ka lõdva randmega paberile visatud keskpäraseid ühe-idee-jutte või humoreske. Nagu "Elsewhen".
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: