Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Coventry

(lühiromaan aastast 1940)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1940; juuli
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Antud juhul ei tähenda pealkiri arusaadavalt väikelinna inglismaal, ega veel väiksemat Rhode Islandil, vaid asumiselesaatmise paika. Jutustuses on United States sihuke armas ja hea koht ning kõik, kes sellega nõus ei ole või midagi halba teevad, peavad sealt lahkuma või laskma oma psühhikat korrigeerida. Ongi üks noor nolk, kes lõi teisel nina katki peale seda, kui see teda solvas ja nüüd valib ta asumise. Ostab kokku autotäie kraami, et hakkama saada ja läheb läbi “läbistamatu” barjääri, mis US-i Coventry eest kaitseb. Muidugi selgub, et seal taga on mitmeid metsikuid riigimoodi struktuure, nii et kutt jääb esimese pooletunniga oma varustusest ilma ja satub vanglasse – lugu läheb muhedaks. Kongikaaslase abil nad põgenevad ja edasi läheb action’iks. Selgub, et pahad on enda arust leidnud meetodi, kuidas barjääri lõhkuda, ja tahavad US-i vallutada. Teatud hetkel otsustab kutt, et ta võlgneb hüljatud kodumaale vähemalt hoiatuse, aga loomulikult pole siis enam nii lihtne tagasi tulla. Ette öeldes – loomulikult ei oleks ta pidanud pingutama, sest US on siiski niivõrd mõistlik, et neil on oma luure. Kokkuvõtlikult on tegemist haarava ja parasjagu põneva tekstiga, mis kusagil üle ei pinguta, õiges tempos kulgeb ja õigel ajal otsa saab.
Teksti loeti inglise keeles

Teksti lugedes tekib vägisi küsimus, kas lühiromaanis "If This Goes on..." kirjeldatud teokraatia kukutamine oli ikka samm paremuse poole, sest ka revolutsioonijärgne ühiskond on suht nõme. Üldiselt oli "Coventry" korralik tekst. Peategelase naiivsus ajas küll kohati muigama, aga see selleks. Hinde võtab maha deus ex machina laadis tobe lõpplahendus.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: