Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

«All You Zombies—»

(jutt aastast 1959)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1959; märts
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Minuarust yks andekamaid ajas rändamise paradoksaalsuse üle muhelevaid jutte üldse. Jutu peategelane on hemafrodiit, st. omab nii mehe kui naise suguorganied. Kusjuures erinevalt enamikust seda tyypi väärarenguga tyypidest on mõlemad komplektid tal sobivates tingimustes täiesti funktsionaalsed. Ajas rändamise käigus iseendaga kokku sattudes synnib suur armastus, ja ta saab oma noorema eksemplariga lapse. Kes on, nagu hiljem selgub, ei keegi muu kui tema ise. Niisiis: ta on iseenese ema, isa, vanaema, vanaisa ja nii edasi kuni lõppmatuseni. Suletud ring. Ja lõpuks tolle peategelase kommentaar - "Mina tean -väga- hästi kust ma tulen ja kes ma niisugune olen, aga teie??" ;)
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Ma ei ütle sõnagi jutu loogika kohta, kuna ajarändamistega seotud juttude skeemidesse süvenemine puhul viib kiiresti süveneja närvilõpemete kokkusulamiseni. Ennekõike häirib loo juures teostus, mis antud juhul on kõike muud kui väljapaistev.
Teksti loeti inglise keeles

Nõrk võib see teostus ju olla, aga ajas rändamise paradoksidest on see kindlasi üks andekamaid ka. Ja süvenedes sellesse loosse minu närvilõpmed kokku ei sulanud (keraamilisest materjalist), küll aga meeldis veel see, et noh, isa, ema ja nii edasi, aga lisaks veel enamatki oli ta iseendale. Vähemalt on tegemist väljakutsega ajaparadokside harrastajaile. Eks katsuge üle lüüa.
Teksti loeti inglise keeles

Jutu alguses ei vihja autor kuidagi sellele, et ta tegelikult teab kes see Unmarried Mother tegelikult on. Alles hiljem hakkavad selguma hämmastavad tõsiasjad ja üks asi viib teiseni (nagu öeldakse).Hea lugu igati!
Teksti loeti eesti keeles

Arvatavasti parim ajarännu-lugudest mida lugenud olen, ja siinkohal konkureerib see lugu, pange tähele, sama autori võrratu "Enese ees ja järel" (lege antoloogia "Lilled Algernonile", kui keegi veel ei teadnud). No tegelikult on muidugi "Eejj" pikem, huvitavam, intrigeerivam. Aga kerge mõtteharjutus teemal, kuidas on olla peale iseenda veel enda ema, isa ja vist veel keegi tuleb siinkohal ulmehuvilisele ainult kasuks.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: