Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Time for the Stars

(romaan aastast 1956)

Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Üks paljudest Heinleini noorsooulmekatest. Maakera, teadagi, on ylerahvastatud (kirjutatud 1956. aastal). Päikesesysteemi planeetidest on aga Maa ainuke koloniseerimiseks kõlbulik. Nii ehitataksegi terve laevastik, mis lähima 100 valgusaasta raadiuses sobilikke planeete peab otsima.

Sellega aga omad probleemid. Kuni peaaegu valguse kiirusel uurimislaevad mööda kosmost ringi tuiskavad, möödub Maal ysna mitu põlvkonda. Raadioside sellistel kiirustel ja kaugustel loomulikult ei tööta. Ja ysna suure tõenäosusega jääb suur osa laevu teadmata kadunuks. Ehk siis - nende kogutud andmed lähevad kaotsi.

Siis aga avastatakse, et paljud yhemunakaksikud, kui neid natuke tagant aidata, on võimelised omavahel suhtlema telepaatilisel moel. Ning et selline side on valgusest kiirem. Hetkeline. Nii otsitaksegi välja trobikond kaksikute paare ning jaotatakse laevadele laiali. Igast paarist jääb yks koju, teine aga lendab tähtedele. Selline vahva arendus kaksikute paradoksi teemal. Romaani minategelaseks ongi yks säärastest kaksikutest-telepaatidest.

Õpetlik, asjalik ja hästi kirjutatud. Arusaamatul põhjusel on see yks Heinleini asjadest mida juba ammu-ammu uuesti trykki pole lastud. Parandasid selle vea meie idanaabrid, kes ta kogumikus koos romaaniga "Have Spacesuit - Will Travel" 1997. aastal välja andsid.

Teksti loeti vene keeles

Sisukokkuvõtte on Avo juba andnud ja midagi lisada ei ole. Ka hinne on sama, sest kui maha arvata teatav naiivsus, mida suuresti vabandab kirjutamisest möödunud pool sajandit, pole teosele midagi ette heita. Näiteks tollal oli just see aeg, kui koeri ja ahve kosmosesse saadeti, eks seepärast lastigi uuele planeedile rotid ja siga, kelle järgi siis vaadati, mis süüa kõlbab... Samas kõik muu oli tasakaalus nii tehniliselt kui inimlikus plaanis, tegelased sellised armsad ja juhtumised usutavad.
Teksti loeti inglise keeles

Heinleinile telepaatia miskipärast meeldib, kuid see ei sega. Mõnus lugu, pisut sentimentaalne...
Mulle jäi kõige tugevamini kõlama (varjatult öeldud) mõte: kui Kolumbus oleks istunud sadamas ja oodanud, kuni ehitatakse terasest aurulaev -- või, veel parem, Boeing 747 --, poleks ei tema ega kogu inimkond kuigi kaugele jõudnud.
Soovime härra Muskile tema töödes edu...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: