Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Between Planets

(romaan aastast 1951)

ajakirjapublikatsioon: «The Blue Book Magazine» 1951; september - oktoober
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Üks RAH-i varasematest lugudest ja kindlsti mitte parim. Sisust - üks naga peaks just Maal kooli lõpetama, aga tema vanemad Marsilt kutsuvad ta kiires korras koju, kuna needsamused planeetide kolooniad tahavad iseseisvuda ja poliitiline olukord on teravaks läinud. Keegi isa sõber tahab temaga midagi Marsile saata, salapolitsei aga astub vahele ja sõber tapetakse. Poisil lubatakse küll minna, aga parasjagu ründvad veenuslased ainsast suurt tehiskaaslast, millelt planeetidevahelised laevad stardivad, konfiskeerivad kõik laevad ja lasevad tehiskaaslase õhku. Kutt satub Veenusele, kuhu ta üldse ei tahtnud, seikleb, leiab plika, sõdib ja lõpuks tõmmatakse otsad kokku Veenuse viiesilmaliste intelligentsete draakonite juures, mingi veider Marsi elukas on ka juures jne. Kõigepealt - ma ei usu midagi sellest, mis toimub, ja mitte ainult sellepärast, et Veenus on inferno (sest tollal RAH seda ju ei teadnud), aga kogu muu story on umbes sama usutav. Siin kasutab RAH ka motiivi, mis kordub paljudes tema hilisemates raamatutes - ausameelne ja hakkaja nolk, kellel veab ja kes osutub lausa maagiliseks võtmeisikuks. Autori alter ego? Ja lõpu kohta on vist kõige pehmem öelda, et see laguneb laiali.

Kokkuvõttes - ei ole halb raamat, ei võta vanduma kaotatud aja pärast, aga autoriga tutvumist sellest alustada küll ei soovitaks.

Teksti loeti inglise keeles

Näe, niimoodi sisukirjelduse peale tuleb midagi meelde kyll. See nimelt on ainus Heinleini raamat mida ma kindlalt tean et lugesin, isegi seda kust ma selle ostsin.. Samas puudusid käesoleva hetkeni igasugused mälestused sellest, millest seal räägiti. Midagi põrutavalt head järelikult olla ei saanud.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: